به گزارش افکارنیوز، کن استون از ائتلاف هميلتون براي توقف جنگ گفت:به نظر من ناتو در کمين نشسته است و منتظر زمان، دستاويز و توجيه مناسب است. مسائلي که اساسا فقط پوششي هستند براي آنکه کشورهاي استعمارگر قديمي راهبردهاي قديمي خود را اعمال کنند.

وی افزود: «استعمارگران قدیمی مانند انگلیس، فرانسه، ایتالیا و امریکا می‌خواهند دوباره خاورمیانه و آسیای مرکزی را تحت استعمار خود دربیاورند.»

این تحلیل‎گر همچنین با اشاره به تلاش رژیم اسرائیل برای بدتر کردن اوضاع سوریه گفت: «تغییر رژیم در سوریه به این معنی است که رژیم این کشور دیگر از حزب الله در لبنان حمایت نخواهد کرد… و این‎که ممکن است دولت جدید اجازه دهد اسرائیل برای همیشه بماند و ارتفاعات جولان را(به فلسطین اشغالی) ضمیمه کند.»

استون خاطر نشان کرد: «رژیم دیگر در سوریه ممکن است به معنی عدم حمایت از جنبش مقاومت فلسطین باشد.»

اسد در تاریخ ۱۱ مرداد ۱ اوت) گفت که کشور درگیر یک جنگ «سخت و حماسی» است که سرنوشت ملت را تعیین خواهد کرد.

سوریه از اواسط مارس سال ۲۰۱۱ صحنه ناآرامی است، و بسیاری از مردم از جمله شمار زیادی از نیروهای امنیتی در جریان این ناآرامی‌ها کشته شده‌اند.

گروههاي مخالف دولت دمشق و کشورهاي غربي، تلفات در ناآراميهاي سوريه را به نيروهاي مسلح اين کشور نسبت ميدهند، در حالي که دمشق، شورشيان و خرابکاران و همچنين گروههاي مسلح را عامل خشونتهاي خونين اين کشور ميداند و تاکيد ميکند اين ناآراميها از خارج سازماندهي ميشوند.