به گزارش افکارنیوز، ايسنا به نقل از خبرگاري آسوشيتدپرس نوشت: فريد زكريا روز جمعه در بيانيهاي اعلام كرد: من يك اشتباه وحشتناك مرتكب شدهام. اين يك خطاي جدي و فاحش است و اولين و آخرين خطاي تمام زندگي من خواهد بود.

" علی زلنکو "، سخنگوی مجله تایم نیز در بیانیه‌ای مجزا اعلام کرد که مجله عذرخواهی زکریا را پذیرفته اما برای انجام بررسی‌های بعدی، برای مدت یک ماه ستون وی را گرفته است.

این مقام مسئول افزود: آنچه که زکریا انجام داده نقض استانداردهای ستون نویس‌های مجله تایم است چرا که نوشته‌های یک ستون نویس در این مجله هم باید حقیقی و هم اصل باشد. عقاید و دیدگاه‌های آنها و کلماتشان باید مال خود ستون نویس باشد نه متعلق به دیگری.

گزارش‌های رسانه‌ای مبنی بر این است که در ستون نوشته شده توسط زکریا، در مجله تایم در ۲۰ اوت در مورد " کنترل حمل سلاح " و پاراگراف‌های مقاله پروفسور " جیل لپور " از دانشگاه تاریخ‌ هاروارد که در مجله نیویورکر ماه آوریل چاپ شده، هم‌خوانی‌هایی وجود دارد.

در ستون زکریا با عنوان " پرونده کنترل حمل سلاح "، وی یکی از پاراگراف‌های خود را با جملاتی مشابه مقاله استاد دانشگاه هاروارد آغاز کرده که وی در مجله نیویورکر در ماه آوریل به چاپ رسانده بود.

زکریا در بیانیه خود " رک و صریح " از این استاد دانشگاه، از سردبیر و خوانندگانش عذرخواهی کرده است.

از سوي ديگر جنيفر دارگان، سخنگوي سيانان نيز اعلام كرد: سيانان فعاليت زكريا را به حالت تعليق درآورده است تا كارهايش را بازبيني كند.