به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از رسانههای بحرین نوشت: شهروندان بحرینی در ادامه اعتراضات مسالمت آمیز بیش از یک ساله خود علیه رژیم آل خلیفه بار دیگر در شهرهای مختلف این کشور به خیابانها آمدند.

آنها در تظاهرات خود بار دیگر خواهان تغییر رژیم حاکم شدند که از بیش از یک سال پیش به سرکوب مطالبات آزادیخواهانه مردم با همدستی نیروهای اشغالگر سعودی اقدام کرده است.

مردم بحرین این تظاهرات را با عنوان " جمعه آزادی میهن " برگزار کردند.

این درحالی است که سازمان عفو بین‌الملل از مقامات آل خلیفه خواست ۱۳ فعال معارض بحرینی را آزاد کند که به توطئه علیه رژیم حاکم بر این کشور متهم شده‌اند.

بحرین از بیش از یکسال پیش شاهد تظاهرات مردمی و انقلاب علیه رژیم آل خلیفه است.

نیروهای امنیتی بحرین با همدستی نیروهای اشغالگر سعودی به سرکوب مردم پرداخته‌اند که تاکنون در جریان این سرکوبگری صد‌ها نفر شهید، زخمی یا بازداشت شده‌اند.

شواهد سازمانهای حقوق بشری نشان می دهد شماری از معترضان زیر شکنجه شدید رژیم آل خلیفه جان خود را از دست داده یا دچار نقض عضو شده و تعدادی از زنان بحرینی نیز بر اثر استنشاق گازهای سمی در جریان تظاهرات مسالمت آمیز خود دچار سقط جنین شده‌اند.

این در حالی است که مردم بحرین با وجود این سرکوبگریها همچنان با آمدن به خیابانها بر مطالبات مشروع خود در دستیابی به حقوق از دست رفته شان از جمله اجرای عدالت اجتماعی و روی کار آمدن نظامی منتخب تاکید میکنند.