به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، منابع آگاه در شهر ادلب در گفتوگو با خبرنگار فارس در دمشق تاکید کردند که نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، پس از تحت پیگرد قرار دادن "محمد علی عبد الحمید منّ"(۳۰ ساله) از تروریستهای مسلح سوری در منطقه الضبیط او را به قتل برسانند، در حالیکه وی در یکی از انبارهای تسلیحات نظامی تروریستهای مسلح پنهان شده بود، البته این تروریست سوری اقدام به پرتاب یک بمب دستی به سوی نیروهای ارتش سوریه کرد که در اثر آن ۴ نفر مجروح شدند.

از سوی دیگر شماری از یگان‌های ارتش سوریه پیکر ۳ فرد ناشناس را در مناطق اریحا و میدان معره مصرین و خیابان الثلاثین در شهر ادلب کشف کردند.

اما پس از ۱۲ ساعت سرانجام درگیری‌‌های نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریست در اریجا به پایان رسید و طی آن نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، تلاش تروریست‌های مسلح برای حمله به مانع امنیتی واقع در منطقه التل و برخی دیگر از موانع ایست و بازرسی در منطقه " جبل الأربعین " را ناکام سازند و شماری از تروریست‌ها را کشته و شمار دیگری را مجروح کنند. این درحالی است که گزارش شده این درگیری‌ها مجروح شدن ۳ نفر از نیروهای ارتش سوریه و شهادت یک شهروند سوری به نام " محمد البکر " به همراه فرزندش را به دنبال داشت.

اما یک منبع آگاه نظامی تاکید کرد که یگان‌های مهندسی تابع ارتش سوریه دو بمب کار گذاشته شده در شهر ادلب را خنثی کردند که وزن یکی از آنها به ۵۰ کیلو گرم می‌رسید و در نزدیکی مسجد " الحسین " در منطقه الناعوره کار گذاشته شده بود.

از سوی دیگر برخی منابع اعلام کردند که یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند، " عبدالله أحمد رزق "، ‌ از سرکردگان تروریست‌های مسلح را پس از هدف قرار دادن در مرکز ایست و بازرسی سراقب هدف قرار دهند و به قتل برسانند.

اما یک گروهک مسلح تروریست اقدام به ربودن " سعید الکهاری "، رئیس اداره پست منطقه " حارم " در راه سلقین - حارم کردند و یک گروهک تروریستی دیگر نیز با حمله به یک کامیون که ۲۱ تن آرد با خود حمل می‌کرد، ‌ آن را در منطقه عین الحمرا در سهل الروج بربانید.

همچنین درگیری‌ها در این منطقه ادامه دارد و نیروهای آتش نشانی تلاش دارند، آتش سوزی رخ داده در بوستان‌ها و جنگل‌های دو روستای " غانا " و " الشیخ سندیان " در ریف جسر الشغور را مهار کنند، ‌ این درحالی است که منابع آگاه تاکید کردند، این مناطق مخفیگاه تروریست‌های مسلح به شمار می‌آید.

اما در کفر نبل درگیری‌ها همچنان بین یگان‌های ارتش سوریه با گروهک‌های تروریستی همچنان ادامه دارد و امروز وارد ششمین روز متوالی خود شده است که دلیل این مقاومت را باید در رسیدن شمار زیادی تروریست که تعداد آنها به ۳ هزار نفر می‌رسد، از معرة النعمان و کفرورمة و حاس و روستاهای جبل الزاویة و مجهز به انواع سلاح‌های سبک و سنگین برشمرد.

این امر موجب شد تا موانع امنیتی ایجاد شده در داخل کفر نبل توسط ارتش سوریه به خارج شهر منتقل شود و شاهد درگیری نیروهای ارتش سوریه با گروهک‌های تروریستی مسلح بودیم که خسارات سنگینی را به آنها وارد کرد و شماری از آنها را کشته و شمار دیگری را مجروح کرد.

آنچه در زیر می‌آید نام برخی از تروریست‌های مسلح است که طی درگیری‌های امروز ارتش سوریه با گروهک‌های مسلح تروریست کشته شدند:

۱ - حمد قدور الاقرع - سفوهن - جبل الزاویة

۲ - ولید عثمان - کفرورمة - معرة النعمان

۳ - خالد لطوف - کفرومة - معرة حرمة

۴ - فراس قیطاز - معرة النعمان

۵ - ماهر الحمو - معرة النعمان

۶ - محمد علوش - ایبیلن - جبل الزاویة

۷ - غسان النجم - خان شیخون

۸-علوان عثمان - کفرومة - معرة النعمان