به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا امروز در گفتوگو با روزنامه فرانسوی "لیبراسیون" اعلام کرد حزب وی (مردم آزاد) قاطعانه مخالف خروج این کشور از مجموعه اتحادیه اروپا است و معتقد است این موضوع در صورت تحقق فاجعهامیز خواهد بود.

برلوسکونی با اشاره به اینکه از اظهارات وی سوءبرداشت شده است، گفت که اگرچه برخی از اعضای حزبش احتمال خروج ایتالیا از اتحادیه اروپا را مطرح کرده بودند اما آنها در حقیقت به دنبال اعمال فشار بر آلمان برای تعدیل سیاست‌های ریاضت اقتصادی هستند.

وی افزود: " من همیشه گفته‌ام؛ خروج یک یا چند عضو اتحادیه اروپا به معنای واگرایی منطقه یورو است. همچنین این موضوع ناکامی برای پروژه متحدسازی اروپا محسوب می‌شود و کسی آن را نمی‌خواهد. "

برلوسکونی تصریح کرد: " همه اعضای حزب مردم آزاد، خروج ایتالیا از مجموعه اتحادیه اروپا را فاجعه می‌دانند. "

برلوسکونی درباره احتمال نامزدی خود در انتخابات آتی ایتالیا گفت: " واقعیت این است که تمام اعضای حزب مردم آزاد از من می‌خواهند تا به دلیل محبوبیت عمومی در انتخابات عمومی شرکت کنم. "

نخست وزیر سابق ایتالیا افزود: " من هنوز در این باره تصمیم نگرفتم اما یک چیز را مطئن هستم: همیشه برای خدمتگذاری به کشور آماده ام. "

برلوسکونی ماه نوامبر سال گذشته به دلیل فشار افکار عمومی از سمت خود استعفاء و قدرت را به "ماریو مونتی" نخست وزیر فعلی واگذار کرد.