به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، منابع سوری از آزاد شدن تیم خبری ربوده شده شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه خبر دادند و اعلام کردند که شمار زیادی از افراد مسلح را در محاصره قرار دادهاند.

چندی پیش افراد مسلح در منطقه التل در ریف دمشق تیم خبری شبکه الاخباریه را که متشکل از چهار نفر(خبرنگار، تصویربردار، دستیار تصویربردار و راننده) بود ربودند. گروه‌های مسلح چند روز پس از ربایش اعلام کردند که دستیار تصویربردار کشته شده است.

همچنین منابع سوری روز گذشته از در هم کوبیده شدن یک مقر فرماندهی افراد و گروه‌های مسلح در منطقه التل در ریف دمشق خبر داده بودند.

پایگاه خبری شوکوماکو سوریه اعلام کرد: ارتش سوریه در عملیاتی منحصر به فرد موفق شد یارا صالح و عبدالله طبره خبرنگار و تصویربردار الاخباریه را آزاد کند و حدود دو ساعت بعد نیز حسام عماد را آزاد کند.یارا صالح خبرنگار الاخباریه پس از آزادی

پایگاه خبری عاجل سوریه نیز اعلام کرد: منابع مطلع اعلام کردند که ارتش سوریه موفق شده است یارا صالح، ‌ خبرنگار، عبدالله طبره تصویربردار و حسام عماد راننده این تیم خبری را که همه از الاخباریه بودند و در منطقه التل در ریف دمشق به دست افراد مسلح ربوده شدند، آزاد کند.

افراد مسلح چند روز پس از ربایش با تصویربرداری از این سه نفر و انتشار آن، ‌ به ارتش سوریه اعلام کردند که در قبال آزادی این افراد، ارتش باید از منطقه التل عقب‌نشینی کند و به خواسته‌های آنان تن بدهد.

به گزارش عاجل، یارا صالح پس از آزادی اعلام کرد که افراد مسلح ما را مجبور کردند که در آن تصاویر ضبط شده مطالبی را بگوییم که آنان به ما دیکته کرده بودند. آنها خواستار عقب‌نشینی ارتش بودند تا در مقابل ما را آزاد کنند… اطمینان داشتم ارتش ما را فراموش نمی‌کند.طبره تصویربردار و صالح خبرنگار پس از آزادی

عاجل افزود: عملیات آزادسازی از طریق مذاکره با افراد مسلح نبوده و ارتش در عملیات ویژه موفق شد این افراد را آزاد کند.

منابع امنیتی سوریه به شوکوماکو اعلام کردند که شمار زیادی از افراد مسلح در التل در محاصره ارتش قرار گرفتهاند و هیچ راه فراری ندارند.