به گزارش افکارنیوز، مهر به نقل از پایگاه الیوم السابع ، منابع دیپلماتیک در بیروت فاش کردند: در میان ربوده شدگان ارتش موسوم به آزاد سوریه از سوی آل المقداد یک تبعه ترک نیز وجود دارد.

از سوی دیگر پس از اینکه آل المقداد تهدیداتی علیه برخی اتباع کشورهای عربی کردند وزارت خارجه بحرین از اتباع خود در لبنان خواست این کشور را سریعا ترک کنند.

این در حالی است که میشل سلیمان رئیس جمهوری لبنان در واکنش به تهدیدهای آل المقداد برای ربودن اتباع کشورهای عربی گفت: ایجاد آشوب سبب بازگرداندن ربوده شدگان لبنانی و عضو خاندان المقداد نمی شود بلکه اوضاع لبنان را بی ثبات تر می کند.

وی افزود: دولت باید تصمیماتی درباره ممنوعیت قطع راهها و حمایت از سفارتخانه های کشورهای دوست و برادر از جمله عربستان، قطر، ترکیه و سوریه به عمل آورد.

از سوی دیگر امارات، کویت، قطر و عربستان از اتباع خود خواستند سریعا خاک لبنان را ترک کنند. این در حالی است که یک منبع وابسته به سفارت عربستان در ریاض به عضویت یک تبعه خود در ارتش آزاد سوریه اذعان کرد.

این منبع گفت: سعودی که خاندان المقداد وی را به همراه دیگر اعضای ارتش آزاد سوریه ربوده اند مساعد المطیری نام دارد.

شایان ذکر است پس ازاینکه ارتش موسوم به آزاد سوریه حسان المقداد عضو عشیره المقداد را ربود، این عشیره نیزحدود بیست نفر از اعضای ارتش آزاد سوریه را ربوده و تهدید کردند که اتباع برخی کشورهای عربی به ویژه قطر و عربستان را خواهند ربود و اقداماتی علیه سفارتخانه این کشورها انجام خواهند داد.