به گزارش مهر به نقل از نیشن، نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که علت تولد نوزاران ناقص الخلقه در شهر فلوجه عراق و آسیبهای ژنتیکی سلاح های مورد استفاده آمریکا در حملات شش سال گذشته بوده است.

نتایج این تحقیقات پیش از آنکه هفته آینده در مجله بین المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی منتشر می شود، مورد مطالعه سازمان بهداشت جهانی قرار می گیرد.

این پژوهش نتایج گزارش اولیه روزنامه گاردین را که در آن به افزایش سرطان و تولد نوزادان ناقص الخلقه در نتیجه استفاده آمریکا از سلاح های شیمیایی در جنگ اشاره شده بود، تایید کرد.

بر اساس یافته های جدید نقص عضو در میان نوزاران فلوجه نزدیک به ۱۱ برابر بیشتر از حالت عادی است و در شش ماه نخست سال جاری تولد چنین نوزادانی به میزان بی سابقه ای افزایش یافته است.نتایج این تحقیق نشان داد که اورانیوم ضعیف شده مورد استفاده آمریکا در برخی از شهرهای عراق در آوریل و نوامبر ۲۰۰۴احتمال تولد نوزاران ناقص الخلقه را افزایش می دهد.

تحقیقات پیشین نشان داده بود که ادامه تاثیرات حملات متعدد آمریکا به شهر فلوجه تا حدی است که مبتلایان به انواع سرطان ها و تولد نوزادان ناقص الخلقه در این شهر به مراتب بیشتر از دو شهر هیروشیما و ناکازاکی است که در سال ۱۹۴۵مورد حمله هسته ای آمریکا قرار گرفت.

قصه حمله وحشیانه و میکروبی آمریکا به فلوجه از آنجا شروع شد که ۴ تن از نیروهای امنیتی شرکت " بلک واتر" در این شهر کشته شدند بعد از آن پیاده نظام آمریکا این شهر را در محاصره قرار داد و سپس به شدت به این شهر با استفاده از توپخانه و بمباران هوایی حمله کرد. این درحالی است که ارتش آمریکا به استفاده از فسفر سفید و دیگر انواع سلاح های کشتار جمعی استفاده اعتراف کرده است.