به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت: جری براون فرماندار ایالت کالیفرنیا روز چهارشنبه پس از آنکه شعلههای آتش بیش از ۶۴ خانه را تخریب کرد، در سه منطقه از شمال کالیفرنیا، اعلام وضعیت فوقالعاده کرد.

آتش‌نشان‌ها تمامی تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا این آتش به اصطلاح «پاندروسا» را که بیش از ۹۷ میلیون متر مربع را سوزانده است، قبل از رسیدن به حومه «مینرال» مهار کنند.

مقامات ایالت کالیفرنیا به شهروندان منطقه مینرال هشدار داده‌اند که احتمالا با پیشروی شعله‌های آتش مجبور شوند خانه‌های خود را ترک کنند و مقامات آمریکایی به وسیله بولدوزر، گودال‌هایی را حفر کرده‌اند تا به این وسیله بتوانند بین آتش و روستاها فاصله بیاندازند شاید به این وسیله بتوانند از پیشروی شعله‌های آتش جلوگیری کنند.

یکی از مقامات آگاه از این رخداد به رویترز اعلام کرد که تمامی گیاهان آماده سوختن هستند و زمانیکه باد بعدازظهر آغاز به وزیدن کند، شعله‌های آتش وسیع‌تر می‌شود و وضعیتی پیش می‌آید که ما به آن حالت انفجاری می‌گوییم.

آتش‌سوزی در آمریکا که از روز شنبه به دنبال جرقه‌های ناشی از رعد و برق در حدود ۱۲۵ مایلی از شمال «ساکریمنتو» شروع شد، در حال پیشرفت است و تاکنون ۵۰ ساختمان را در شمال کالیفرنیا در خود بلعیده است.

بر اساس این گزارش، آتش‌نشان‌ها نهایتاً روز سه‌شنبه موفق شدند تا خسارات ناشی از این آتش‌سوزی را در یکی از مراکز بسیار پرجمعیت آمریکا مهار کنند.

ساختمانهای تخریب شده شامل نه تنها خانههای مسکونی میشود بلکه انبارها و پناهگاهها را نیز در برمیگیرد.