به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از شبکه خبری سی ان ان، بیل کلینتون رئیسجمهوری اسبق آمریکا در فیلم تبلیغاتی جدیدی که ستاد انتخاباتی باراک اوباما، کاندیدای دموکراتها در انتخابات ریاستجمهوری ماه نوامبر منتشر کرده است، به عنوان شخصیت اصلی ایفای نقش میکند.

بنا بر این گزارش کلینتون که در ماه‌های گذشته به شدت از اوباما حمایت کرده است، در این فیلم تبلیغاتی جدید نیز رئیس‌جمهور آمریکا را مورد تمجید و ستایش خود قرار می‌دهد و تلاش می‌کند تا تفاوت‌های چشمگیری را میان دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در سال جاری میلادی به تصویر بکشد.

رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا در این فیلم تبلیغاتی این جملات را به زبان می‌آورد: این یک انتخاب مشخص است. طرح جمهوریخواهان این است که افزایش مالیات ثروتمندان را حذف کنند و به دوران به نظمی و زمانی که مقرراتی در وال استریت نبود بازگردند. و این همان چیزی است که ما را در همان ابتدا نیز با مشکل مواجه کرده بود.

وی در ادامه می‌افزاید: رئیس‌جمهور اوباما طرحی برای بازسازی آمریکا از ابتدا دارد و قصددارد تا در زمینه‌های آموزشی، نوآوری و آموزش مشاغل سرمایه‌گذاری کند. و این تنها در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که قشر متوسط جامعه آمریکایی قدرتمند باشد.

کلینتون در پایان تأکید می‌کند: این درست همان اتفاقی است که وقتی من رئیس‌جمهور بودم رخ داد. ما باید همین طرح را ادامه دهیم.

بر اساس این گزارش، این فیلم تبلیغاتی سی ثانیه‌ای تحت عنوان «انتخاب مشخص» قرار است در ایالت‌های سرنوشت‌ساز انتخابات آمریکا از جمله نیوهمپشایر، ویرجینیا، کارولینای شمالی، فلوریدا، اوهایو، آیوا، کلرادو و نوادا به نمایش درآید.

کلینتون در ماه آوریل نیز در یک مراسم جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای باراک اوباما در ایالت ویرجینیا شرکت کرده بود.

ایالت های سرنوشت ساز آمریکا نقش تعیین کننده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دارد چرا که اصولا در آمریکا برخی از ایالت ها به صورت سنتی به حزب خاصی تمایل دارند و از همان ابتدای رقابت های انتخاباتی مشخص است که به کدام کاندیدا رأی می دهند. در نتیجه نامزدهای شرکت کننده در این رقابت ها دیگر نیازی به صرف هزینه های سنگین برای تبلیغ در این ایالت ها ندارند.

از همین رو تبلیغات و رقابت های انتخاباتی در ایالت های سرنوشت ساز اهمیت ویژه ای پیدا می کند و مردم این ایالت ها مهمترین رأی دهندگان آمریکایی به حساب می آیند. بنابراین نظر آنها درباره وضعیت اقتصادی کشورشان می تواند در انتخابات بسیار تأثیرگذار باشد.

۱۲ ایالت سرنوشت ساز در آمریکا عبارتند از کلرادو، فلوریدا، آیوا، میشیگان، نوادا، نیوهمپشایر، نیومکزیکو، کارولینای شمالی، اوهایو، پنسیلوانیا، ویرجینیا و ویسکانسین.

تا پیش از این اعلام شده بود که اوباما با کسب حداقل ۳.۵ درصد آراء بیشتر در ایالتهای سرنوشتساز از رامنی جلوتر است. اما بر اساس یک نظرسنجی جدید، رامنی موفق شده است فاصله خود را با اوباما کمتر کند و در ۸ ایالت از اوباما پیشی بگیرد.