به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از روزنامه یواسایتودی، خاندان سلطنتی انگلیس در تلاش است تا از انتشار بیشتر عکسهای عریانی که اخیرا از نوه ملکه این کشور منتشر شده، جلوگیری کند.

در حالی که سایت «تی‌ام‌زی» که اولین بار این عکس‌ها را منتشر کرد، به شهرتی جهانی رسیده، خاندان سلطنتی انگلیس با انتشار این عکس‌ها با چالشی جدید روبرو شده و به همین جهت تلاش می‌کند تا انتشار این تصاویر در رسانه‌های انگلیس را ممنوع کند.

در همین حال، روزنامه گاردین گزارش داده است که یک سخنگوی خانه «کلارنس»(محل اقامت پرنس هری و چند نفر دیگر از اعضای خاندان سلطنتی) اذعان کرده است که خاندان سلطنتی انگلیس در رابطه با این عکس‌ها با کمیسیون شکایت مطبوعات انگلیس تماس داشته گرفته است. این سخنگو، حق حفظ حریم شخصی را به عنوان بهانه این شکایت مطرح کرده است.

روزنامه «دیلی‌میل» نیز با اشاره به ممنوعیت انتشار این عکس‌ها در مطبوعات و رسانه‌های انگلیس، نوشته است: خاندان سلطنتی خشمگین، انتشار عکس‌ها در بریتانیا را ممنوع کرد.

خاندان سلطنتی البته مدعی شده است که در صورت انتشار این عکس‌ها، اقدام قانونی انجام نمی‌دهد، اما به مطبوعات نسبت به رعایت آئین‌نامه‌‌های مطبوعات، تذکر داده است.

این در حالی است که اکثر رسانههای بزرگ انگلیس روز گذشته به سانسور این تصاویر روی آورده و آنها را در صفحات خود منتشر نکردند.