به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، روزنامه صهیونیستی جروزالمپست خبر داد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، ایران را به سرعت دادن به برنامه هستهایش برای دستیابی به سلاحهای هستهای و نادیده گرفتن مطالبات غربیها برای متوقف کردن برنامه هستهایش متهم کرد.

نتانیاهو این اظهارات را طی ملاقات با جمعی از نمایندگان کنگره آمریکا مطرح کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به جریان‌سازی روز گذشته رسانه‌های غربی علیه برنامه هسته‌ای ایران گفت: «همین دیروز ما مدارک بیشتری به دست آوردیم که نشان می‌دهد ایران پیشرفت سریع خود برای دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای را ادامه می‌دهد و مطالبات بین‌المللی را به کل نادیده می‌گیرد».

روز گذشته خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی دیپلماتیک اعلام کرد ایران سانترفیوژهای غنی‌سازی بیشتری در سایت هسته‌ای فوردو نصب کرده است.

رویترز این خبر را در حالی به نقل از منابعی بی‌نام منتشر می‌کرد که ایران در آستانه مذاکرات جدیدی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین قرار داشت.

ایران پیش از این اعلام کرده است در صورت توافق بر «چارچوبی مشخص» که در آن انتظارات و تعهدات دو طرف لحاظ شده باشد، بازرسان آژانس اجازه خواهند داشت از هر محلی که مورد نظرشان است بازدید به عمل آورند.

دور جدید مذاکرات ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز در وین آغاز شد.

نماینده ایران در آژانس بینالمللی انرژی اتمی گفت از این مذاکرات انتظار پیشرفت دارد.