ایسنا: وجود این گروههای انتحاری زن که پس از حملات انتحاری چند زن در پنج ماه گذشته فاش شد، توسط یک دختر ۱۲ ساله پاکستانی نیز تایید شده است.

مینا گل این دختر ۱۲ ساله پاکستانی اعلام کرد که وی به عنوان یک " بمب انسانی " مورد آزمایش قرار گرفته و توسط پلیس پاکستان در منطقه موندا در شمال غرب پاکستان دستگیر شد.

به گزارش روزنامه آسیا تایمز، این دختر پاکستانی در تشریح روند آموزش برای انجام حملات انتحاری گفت: عاملان انتحاری زن برای انجام این حمله مرگبار در گروه‌های کوچکی در مرز دو کشور آموزش می‌بینند و با مراسمی به انجام ماموریتشان اعزام می‌شوند. به این زنان گفته می‌شود " خدا به شما پاداش خواهد داد و شما را در بهشت قرار می‌دهد ".

پیش از دو حمله سال جاری در افغانستان و پاکستان در سال جاری، هیچ نمونه‌ای از عاملان انتحاری زن در پاکستان و افغانستان مشاهده نشده بود.

اولین عامل انتحاری زن برای اولین مرتبه در استان کونار افغانستان در ۲۱ ژوئن ۲۰۱۰ حمله خود را انجام داد که طی این حادثه دو سرباز آمریکایی کشته و دو کودک نیز زخمی شدند.

مینا گل خاطر نشان کرد که خواهر جوانتر وی این حمله را انجام داده بود.

دومین حمله انتحاری در ۲۴ دسامبر ۲۰۱۰ در منطقه باجور پاکستان رخ داد که باعثکشته شدن ۴۲ پاکستانی شد.

گفته میشود که این گروههای انتحاری زنان در طالبان و القاعده تحت فرماندهی قاری ضیاء رمان یک مقام ارشد دو جانبه طالبان و القاعده است.