به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از رویترز، وزیر خارجه آلمان امروز یکشنبه از ایران خواست پیشنهادات اساسی‌تری برای آغاز مذاکرات هسته‌ای با گروه ۱ + ۵ ارائه کند و به اسرائیل تضمین داد که دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای گزینه ما نیست.

«گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان بعد از دیدار با «ایهود باراک» وزیر جنگ اسرائیل به خبرنگاران گفت: ما هم در زمینه نگرانیهای اسرائیل در زمینه برنامه هسته ای ایران سهیم هستیم.

وی به کلاهک‌های هسته ای رژیم صهیونیستی که تهدیدی برای منطقه و صلح جهانی است، هیچ اشاره ای نکرد.

وستروله که کشورش به همراه روسیه، فرانسه، آمریکا، انگلیس و چین در مذاکرات هسته‌ای ایران حضور دارد، همچنین گفت: هنوز هم زمان برای راه حل دیپلماتیک وجود دارد.

وی تصریح کرد که ما از ایران خواسته‌ایم که با پیشنهادات اساسی به میز مذاکرات که درحال حاضر بسیار مهم و ضروری است، بازگردد.

براساس این گزارش، روز گذشته در نشست اعضای اتحادیه اروپا در قبرس، انگلیس، فرانسه و آلمان خواستار تحریم‌های بیشتر علیه ایران شدند اما نگفتند که قصد دارند در چه حوزه‌های دیگری غیر از صنعت نفت و سیستم بانکی تحریم‌های جدید اعمال شود.

رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان رویکرد همزمان فشار و گفتوگو را بی نتیجه خوانده و گفته بود: کشورهای غربی بیش از این به فکر استفاده از این ابزار منسوخ نباشند.