به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، ضاحی خلفان رئیس پلیس دبی در گفت‌وگو با العربیه تاکید کرد که برخی کشورها از طریق برخی سازمان‌ها به دنبال تحریک جوانان برای نافرمانی هستند.

وی گفت: این افراد به دنبال آزادی هستند و متاسفانه برخی از جوانان توهم دارند که این سخنان صحیح است.

این اظهارات خلفان در شرایطی بیان می‌شود که موسسات حقوقی و بین المللی پیش از این نیز نسبت به دستگیری فعالان سیاسی، حقوقی و منتقدان حکومت در امارات عربی متحده هشدار داده بودند.

خلفان در ادامه سخنان خود تاکید کرد: با تاسف زیاد باید بگویم که اخوان السلمون پشت پرده همه این بحران‌هاست و اخوان تلاش دارد تا حکومت‌های حاشیه خلیج فارس را متزلزل کنند.

رئیس پلیس دبی افزود: اخوانی‌ها تنها اسلام خودشان را قبول دارند و می‌گویند که کشورهای خلیج فارس در ۴۰ سال گذشته هیچ پیشرفتی نداشته‌اند.

خلفان که به فردی پرحرف در رسانه‌ها مشهور است و درباره مسائل مختلف سیاسی و بین المللی ابراز نظر می‌کند، در ادامه در پاسخ به سوالی درباره اینکه دستگیری‌ها اخیر با تهدیدات اخوان و فعالان آزادی خواه در ارتباط بوده، گفت: بله و اغلب آنها با دستور دادستانی بوده است.

وی گفت: اگر اخوان در سوریه علیه دولت این کشور پیروز شود، تهدیدی بزرگ علیه امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس شکل خواهد گرفت.

وی گفت که هم اکنون رهبران اخوان در هتلهای خود در استانبول مستقر هستند تا زمانی که جنگ تمام شد بر کرسیهای پیروزی بنشینند.