به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، دادگاه امنیتی اردن امروز ۶ نفر از اعضای جنبش مردمی در شهر الطفیله در جنوب این کشور را به علت آن چیزی که تحریک علیه نظام و ایجاد شکاف‌های سیاسی در کشور نامیده است، به دو هفته زندان برای ادامه تحقیقات محکوم کرد.

نیروهای ضد شورش اردن دیروز تظاهرات مردمی در شهر الطفیله را که شرکت کنندگان در آن شعارهایی در انتقاد از شاه اردن سر می دادند، سرکوب کرده و ۱۵ تن از شرکت کنندگان در این تظاهرات را بازداشت کردند. این در حالی است که منابع خبری تعدادی بازداشتی ها را ۲۰ نفر اعلام کرده است.

همچنین مردم اردن با برپایی تظاهرات در شهر امان شعارهایی علیه شاه این کشور سر دادند و خواستار سرنگونی دولت این کشور شدند.

دولت اردن هفته گذشته قیمت های بنزین و گازوئیل را به میزان هفت تا ۱۰ درصد افزایش شد اما عبدالله دوم شاه اردن این تصمیم دولت را بعد از بروز اعتراضات گسترده در کشور و اشاره تلویحی ۹۰ نماینده پارلمان به طرح استیضاح دولت فایز الطراوانه به حالت تعلیق درآورد.

دیروز همچنین یک جوان اردنی در شهر العقبه در ۳۳۰ کیلومتری جنوب امان در اعتراض به اقدام پلیس در برچیدن بساط دست‌فروشی وی اقدام به خودسوزی کرد، اما با سر رسیدن عابران از مرگ نجات یافته و به بیمارستان نظامی منتقل شد.

مردم اردن هر هفته بعد از برگزاری نماز جمعه با آمدن به خیابانها علیه فساد حاکم در کشورشان و در اعتراض به وخامت اوضاع معیشتی خود تظاهرات می کنند و خواهان اجرای اصلاحات سیاسی هستند، اردن از یک سال پیش تاکنون صحنه تظاهرات و اعتراضات مردمی به اوضاع سیاسی و اقتصادی نابسامان این کشور است.