اعتراض گسترده مردم جمهوري آذربايجان درمورد لغو جلوگيري از ورود دانشآموزان محجبه به مدارس اين کشور، تغييري در اجراي اين روند بهوجود نياورده است.

بر اساس گزارش پرس تس وی به نقل از منابع محلی، مسئولان وزارت آموزش و پرورش جمهوری آذربایجان هنوز اقدامی در جهت خواست مسلمانان این کشور مبنی بر لغو این تصمیم، انجام نداده‌اند.

فعالیت مدارس جمهوری آذربایجان، با گذشت شش روز تعطیلات سال نو میلادی، از روز پنج‌شنبه(۱۶ دی) آغاز می‌شود.

اکثریت مسلمانان و تشکل‌های اسلامی و مردمی جمهوری آذربایجان با اعتراض به ممنوعیت حجاب در مدارس متوسطه ابراز امیدواری کرده بودند که از سال جدید میلادی در این تصمیم تجدیدنظر شود.

بیش از یک ماه است که بدون توجه به قانون اساسی جمهوری آذربایجان، از ورود هزاران دانش آموز محجبه به مدارس این کشور جلوگیری می‌شود‌.

اصرار مسئولان جمهوری آذربایجان بر محروم کردن دانش آموزان محجبه از حق تحصیل موجب افزایش اعتراضات مردمی شده است.

افزون بر شهرهای مختلف جمهوری آذربایجان از جمله باکو، گنجه، لنکران، جلیل‌آباد و نارداران، مسلمانان شهرهای مختلف ترکیه نیز در حمایت از حجاب تظاهرات کرده‌اند.

تشکلهاي مختلف اسلامي و مردمي در ايران نيز خواهان لغو ممنوعيت حجاب در مدارس جمهوري آذربايجان شده و دو تن از آيات عظام تقليد نيز در پاسخ به استفتاء تعدادي از طلاب و شهروندان آذري بر لزوم دفاع از ارزشهاي اسلامي از جمله حجاب تاکيد کردند.