به گزارش افکارنیوزبه نقل از مهر، روزنامه السفیر لبنان امروز در گزارشی به تلاشهای " محمد مرسی " رئیس جمهور مصر در زمینه حل بحران سوریه با مشارکت جمهوری اسلامی ایران اشاره کرده است.

در این گزارش آمده است: محمد مرسی در نظر دارد از سفرش به نیویورک برای ارسال پیامهای مهم سیاست خارجی مصر بهر گیری کند. وی هم اکنون اوضاع سوریه، روابط با ایران، آمریکا و اسرائیل را به عنوان مهمترین مسائل در نظر دارد.

السفیر در ادامه اعلام کرد: در حالی که مرسی برای انجام نخستین دیدارش از ترکیه پس از انتخابات ریاست جمهوری آماده می شود، دیدار روز گذشته فرستاده مرسی با آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بسیار قابل توجه است.

در این دیدار رئیس دفتر ریاست جمهوری مصر نامه ای از مرسی را به رهبر ایران تحویل داد که گفته می شود به اوضاع سوریه و روابط دوجانبه تهران و قاهره مرتبط بوده است.

از سوی دیگر، مرسی در گفتگو با شبکه آمریکایی PBS در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک اعلام کرد با سران کشورهای عضو کمیته چهارجانبه درباره بحران سوریه که شامل ایران، عربستان و ترکیه می شود گفتگو می کند.

وی همچنین دخالت خارجی در سوریه را اشتباهی بزرگ دانست و تاکید کرد: مصر با کشورهای نظیر عربستان، ترکیه و ایران برای حل بحران سوریه تلاش می کند.