به گزارش افکارنیوزبه نقل از العالم، این اظهارات در حالی مطرح می شود که فرد هاف مشاور ویژۀ وزیر امور خارجه امریکا در امور سوریه دیروز به طور غیرمنتظره استعفای خود را از این سمت اعلام کرده بود. 

این استعفا در شرایطی صورت گرفت که سران کشورهای جهان در مقر سازمان ملل متحد گرد آمده اند و یکی از اهداف نشست مجمع عمومی سازمان ملل، " پایان دادن به درگیری های سوریه " عنوان شده است.

این استعفای غیرمنتظره، مقامات وزرات خارجه امریکا را در انفعال قرار داده، به گونه ای که یکی از مقامات بلندپایۀ این وزارتخانه دیروز در مصاحبه با فرانس پرس، گفت: می توانم تأکید کنم که فرد هاف(مشاور مستعفی کلینتون) در آستانه بازنشستگی قرار دارد.

این مقام ارشد که ترجیح داد نامش فاش نشود، به فرانس پرس گفت: " او باید وقت بیشتری را با خانواده اش بگذراند و همین امر موجب شده که به بازنشستگی فکر کند.

لازم به ذکر است در ماه های اخیر، فرد هاف تماس های متععدی با سران معارضین سوریه برقرار کرده بود تا آنان را برای تشکیل شورای انتقالی یکپارچه، بر سر میز مذاکره بنشاند و به نظر می رسد با توجه به شکست تلاش های مخالفان منطقه ای و بین المللی حکومت سوریه، استعفا را بهترین راه ممکن برای گریز از انتقادات احتمالی دانسته است.