به گزارش افکارنیوز،فارس به نقل از هفته‌نامه فلسطینی المنار نوشت: یک منبع آگاه اعلام کرد که هم اکنون کارشناسان بازنشسته نظامی اسرائیلی، انگلیسی و آمریکایی در پایگاه‌های ترکیه در حال آموزش دادن تروریست‌های مسلحی هستند که قطر و عربستان سعودی از نخستین ماه‌های بحران سوریه آنها را به خدمت گرفته است.

این منابع افزودند: طی روزهای گذشته هواپیماهای قطری یک محموله موشک‌های ضد تانک قابل حمل را در انبارهای تسلیحاتی ایجاد شده در فرودگاه‌های نظامی مرزی ترکیه تخلیه کردند.

یک افسر انگلیسی بازنشسته نیروهای ویژه که در این پایگاه‌های مشغول فعالیت است، در این باره به المنار گفت که با برخی از افسران از تابعیت‌های مختلف از جمله اسرائیلی در آموزش نحوه استفاده از این موشک‌های ضد تانک به تروریست‌های مسلح مشارکت داشته است.

این افسر انگلیسی افشا کرد، گروهی که آموزش تروریست‌های مسلح را برای جنگ در سوریه برعهده دارند، از تابعیت‌های مختلف هستند و تنها عامل مشترک بین آنها دستمزدی است که ماهیانه از کشورهایی چون قطر، عربستان سعودی و ترکیه دریافت می‌کنند.

وی در ادامه افزود: هم اکنون ۷ پایگاه نظامی ایجاد شده در خاک ترکیه مسئولیت آموزش تروریستهای مسلح برای اعزام به سوریه را برعهده دارند و هر یک از این پایگاههای آموزش سلاح خاصی را برعهده دارند و آموزشهای آنها تنها به استفاده از سلاحهای سبک محدود نمیشود، به عنوان مثال یکی از دوستان من کارشناس مواد منفجره و ساخت بمب بود و در این زمینه به تروریستهای مسلح آموزش میداد. همانگونه که پایگاههای نظامی در ترکیه وجود دارند که نحوه استفاده از موشکهای پیشرفته مانند زمین به هوا را به تروریستها آموزش میدهند.