به گزارشافکارنیوزبه نقل از ایسنا، روزنامه اسرائیل الیوم در خبری اعلام کرد که محمد مرسی، ‌ رئیس جمهوری مصر به زودی با شماری از شخصیت‌های صهیونیستی و در راس آنها شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی دیدار خواهد کرد.

این روزنامه عبری زبان همچنین اعلام کرد که زمان این دیدار پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر آتی می‌باشد.

این روزنامه همچنین به نقل از یک مسئول مصری بلندپایه که مرسی را در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک همراهی می‌‌کرد، نوشت: محمد مرسی اعلام کرده است که آماده دیدار با سران اسرائیل و در راس آنها شیمون پرز است اما این دیدار پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار خواهد شد.

این مسئول مصری که نامی از وی برده نشده است، همچنین تاکید کرد که مرسی موافقت اولیه خود را برای دیدار با پرز اعلام کرده است اما این موافقت به خاطر میانجی‌گری‌های آمریکا جهت از بین بردن شکاف‌های ایجاد شده از زمان سقوط حسنی مبارک، ‌ رئیس جمهوری سابق مصر میان این کشور و اسرائیل است.

روزنامه اسرائیل الیوم در پایان این خبر تاکید کرد که دیدار مرسی و پرز در صورتی که برگزار شود دیداری تاریخی خواهد بود.

اين در حالي است كه مصطفي الغنيمي، يكي از اعضاي دفتر ارشاد اخوانالمسلمين مصر اعلام كرده مرسي قرار نيست با پرز ديدار كند و انتشار چنين اخبار دروغيني تلاش براي خدشه دار كردن چهره مرسي و از بين بردن محبوبيت وي است.