به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از پایگاه خبری دام پرس نوشت: یک منبع مسئول آمریکایی می‌گوید که محافل عربی و غربی طی ۴۸ ساعت گذشته به شدت درگیر دستورات و هشدارهایی بوده‌اند که واشنگتن به گروهک‌های تروریستی موجود در خاک سوریه داده است.

به گفته این مقام مسئول آمریکایی، ظرف دو روز اخیر دولت آمریکا نامه‌های محرمانه‌ای را برای سرکردگان و فرماندهان گروهک‌های تروریستی فعال در سوریه ارسال کرده و از آنان خواسته هرچه سریع‌تر خاک سوریه را ترک کنند.

این منبع می‌افزاید: این نامه‌ها پس از آن ارسال شدند که سازمان اطلاعات و جاسوسی آمریکا – سیا اطلاعاتی به دست آورد که نشان می‌داد، ارتش سوریه قصد دارد، از ۲۰/۹ / ۲۰۱۲ عملیات‌ گسترده‌ای را در مناطق مختلف این کشور علیه گروهک‌های تروریستی به اجرا بگذارد.

این درحالی است که در عرصه سیاسی نیز کشورهای عربی و غربی به توافق رسیدند که با مشارکت روسیه و ترکیه آرامش بار دیگر به سوریه بازگردد و در همین راستا بود که ترکیه در اولین گام اقدام به بیرون کردن افراد مسلح از خاک کشور خود کرد.

این اطلاعات تاکید میکند که کشورهای عرب حوزه خلیج فارس نیز از طرح بازگشت آرامش به سوریه و باقی ماندن اسد در قدرت حمایت کردهاند، مشروط بر اینکه اسد برخی مناصب دولتی را به معارضان داخلی دهد.