به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، اخبار متناقضی درباره «ریاض الاسعد»، ‌ فرمانده گروهک تروریستی موسوم به «ارتش آزاد» به گوش می‌رسد.

روزنامه لبنانی الدیار امروز صبح از محاصره الاسعد در حلب توسط نیروهای ارتش سوریه خبر داد و در این ارتباط نوشت که ارتش سوریه محل اختفای وی در حلب را شناسایی کرده و اقدام به محاصره آن کرده است، بی‌آنکه در این‌باره توضیحات بیشتری ارائه دهد.

در این راستا پایگاه اینترنتی تلویزیون سوریه نیز اعلام کرد که الاسعد ترکیه را به مقصد سرزمین‌های اشغالی ترک کرده و راهی اسرائیل شده است، چون بسیاری از کشورها از پذیرش و درخواست پناهندگی وی امتناع کرده‌اند.

و بلاخره اینکه شماری از پایگاه‌های خبری سوری خبری را منتشر کرده‌اند که اعلام می‌کند، فرمانده گروهک تروریستی ارتش آزاد در جریان درگیری ارتش سوریه با افراد مسلح در درعا به قتل رسیده است، اما این خبر هنوز مورد تایید قرار نگرفته است.

ریاض الاسعد چندی پیش در یک فیلم که پایگاه‌های مختلف اینترنتی آن را پخش کردند، اعلام کرد که اداره عملیات نظامی گروهک تروریستی ارتش آزاد را از ترکیه به ادلب منتقل کرده است.

به اعتقاد برخی از ناظران این اقدام الاسعد با هدف بالا بردن روحیه گروهکهای تروریستی فعال در سوریه صورت گرفته است که در این اواخر ضربات سنگینی را از ارتش سوریه دریافت کرده بودند، این درحالی است که برخی دیگر میگویند، اگرچه تصاویری از وی گرفته شده که او را در خاک سوریه نشان میدهد، اما وی به مکانی دیگر و خارج از سوریه منتقل شده است.