به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایرنا، امبر لایون خبرنگار سابق کانال تلویزیونی آمریکایی سی ان ان که به دلیل مخالفت با سیاست‌های تبلیغاتی این کانال از آن اخراج شده است، روز جمعه به راشا تودی گفت: رسانه‌های خبری آمریکا معمولا به سیاه نمایی کشورهایی همچون ایران و سوریه می پردازند.

وی با بیان اینکه رسانه‌های آمریکایی از جنایات ضدانسانی رژیم های عربستان سعودی و بحرین چشم پوشی می‌کنند، گفت: رسانه‌های پیشروی آمریکایی بطور کورکورانه از مواضع دولت آمریکا پیروی می کنند.

خبرنگار آمریکایی خاطرنشان کرد: رسانه‌های آمریکا اهداف خود را دنبال و بسیاری از حقایق کشورهای منطقه خاورمیانه را پنهان می‌کنند.

وی افزود: متاسفانه کانال‌های تلویزیونی آمریکایی همواره مخاطبان خود را با پخش اخباری دروغین در باره ایران و سوریه می‌ترسانند.

لایون گفت: نگران آن هستم که تشنج آفرینی پیرامون ایران منجر به آن شود که با مساله دیگری همانند مساله عراق مواجه شویم.

این خبرنگار آمریکایی که با زحمت فراوان و با وجود موانعی که رژیم بحرین به وجود آورده بود، فیلم مستندی را در باره اعتراضات در این کشور ساخته بود، از اینکه فیلم مستند در شبکه سی. ان. ان پخش نشد، ابراز ناخرسندی کرد.

وی افزود: این فیلم که جنایات ماموران امنیتی بحرینی در چند روستا را علیه معترضان به تصویر کشده و در آن از تیرباران شماری از انقلابیون خبر داده شده است، با تلاش دولت بحرین و پرداخت پول از طرف این کشور به سی. ان. ان مورد سانسور قرار گرفت.

لایون خاطرنشان کرد: سی. ان. ان با سفارش بحرین ریچارد کوست خبرنگار خود و مجری برنامه‌ای به نام ˈБахрейн i - Listˈ را وادار کرد که یک هفته در باره صید مروارید در بحرین و رفاه مردم این کشور سخن گوید. این در حالی است که ماموران آل خلیفه به شکنجه معترضان می‌‌پرداختند.

خبرنگار آمریکایی گفت: متاسفانه بسیاری از رسانه ای آمریکایی به تبلیغ دیکتاتورها می پردازند و به سفارش آنها برنامه پخش میکنند.