به گزارش افکارنیوز،ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره نوشت: هزاران تن از مردم اردن با برگزاری تظاهرات گسترده‌ای که بنا به گفته ناظران سیاسی اردن تاکنون در این کشور بی‌سابقه بوده اصلاحات سیاسی بیشتر را خواستار شدند.

در این تظاهرات که به دعوت گروه‌های اسلامی از جمله اخوان المسلمین برگزار شد شرکت کنندگان با سر دادن شعارهایی " اصلاحات واقعی " را خواستار شدند و اعلام کردند که باید دست نیروهای امنیتی از جامعه اردن کوتاه شود.

از آنجایی که پیشتر مقامات امنیتی اردن از احتمال درگیری در امان، پایتخت این کشور در جریان تظاهرات خبرداده بودند تظاهرات مذکور تحت تدابیر شدید امنیتی و حضور گسترده نیروهای امنیتی و پلیس برگزار شد و بدون درگیری خاصی پایان یافت.

تظاهرکنندگان اصلاحات انجام شده از سوی ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن را ناکافی دانستند و انحلال پارلمان را که اخیرا توسط ملک عبدالله انجام شد اقدامی مشکوک برای جلوگیری از اصلاح قوانین موجود در کشور برشمردند.

قرار بود موافقان دولت نيز تظاهرات مشابهي در حمايت از اصلاحات پادشاه اردن در امان برگزار كنند اما به دليل نگرانيها از وقوع درگيري ميان دو طرف مقامات اردني مجبور شدند تا اين تظاهرات را لغو كنند.