به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، پایگاه خبری المنار فلسطین در گزارشی نوشت که رژیم صهیونیستی در کنار شماری از رژیم‌های عربی حوزه خلیج فارس و برخی کشورهای منطقه از توانمندی و قدرت رهبران سوریه در ایستادگی و مقاومت در برابر توطئه‌های تروریستی که برای آنها تدارک دیده شده، در بیم و هراس و در عین حال خشم و غضب به سرمی‌برند.

المنار فلسطین در ادامه می‌نویسد: گزارش‌های منتشر شده توسط سرویس‌های اطلاعاتی منطقه درباره پیش‌بینی اوضاع جاری در سوریه برای این کشورها و رژیم صهیونیستی چندان خوشبینانه و مثبت نشان نمی‌دهد، چون این گزارش‌ها تاکید می‌کنند که هیچ یک از پیش‌بینی‌ها و برآوردهای نظامی مورد انتظار این رژیم‌ها در طول ۱۸ ماه بحران سوریه محقق نشده‌اند.

محافل سیاسی برخی از کشورهای توطئه‌کننده علیه سوریه اعلام کردند: سران رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی، قطر و ترکیه از این بیم دارند که سناریو پیروزی حزب الله در سال ۲۰۰۶ میلادی بار دیگر تکرار شود، هنگامی‌که اسرائیل تلاش داشت با حمایت آمریکا و برخی رژیم‌های عربی ضمن حمله به لبنان معادله سیاسی حاکم بر این کشور را تغییر دهد و بر حزب‌الله غلبه کند.

این محافل تاکید میکنند: واشنگتن و همپیمانانش از این بیم دارند که نظام سوریه نبرد حلب را به سود خود رقم بزند و به این ترتیب آخرین سنگر تروریستهای مسلح در سوریه سقوط کند.