ویژه نامه دیجیتال، در شماره اخیر خود تایم لاین كاملی از راهی كه گوگل از ابتدا تا كنون طی كرده است را تهیه و منتشر كرد. نگاهی به این تایم لاین، به خوبی نشان می دهد كه در دنیای سایبری، ایده های ناب همواره موفق خواهند بود و به سرعتی غیرقابل باور باعث معروفیت و درآمدزایی برای ایده پردازانش خواهد شد.

۱۹۹۶
لری پیج و سرجی که هر دو از دانشگاه علوم کامپیوتری استنفورد فارغ‌التحصیل شده‌اند کدگذاری موتور جست‌وجویی به نام بک‌راب را تمام کردند.

۱۹۹۷
بک‌راب به گوگل تغییر نام داد. در اصل این تغییر یک‌جور بازی با کلمات بیشتر نبود. ماجرای این اسم به خاطر قدرت بالای جست‌وجوی موتور جدیدشان بود که می‌توانست میلیون‌ها اسم و عدد را در کسری از ثانیه جلوی کاربرش بگذارد.

۱۹۹۸
گوگل در سانتا مارگاریتای کالیفرنیا دفترش را باز کرد. دسامبر همان سال اولین نقد مثبت را از مجله معتبر Pc Magazine دریافت کرد.

۱۹۹۹
دفتر گوگل به پائلو آلتوی کالیفرنیا نقل مکان کرد. آگوست همان سال دفتر شرکت به مانتین ویوی همان ایالت برده شد.

۲۰۰۰
Google. com به عنوان بزرگ‌ترین موتور جست‌وجوی دنیا شناخته شد. در همان سال به ۱۵ زبان مختلف قادر به جست‌وجوی متن بود. Google AdWords و Google Toolbar هم عرضه شدند.

۲۰۰۱
بخش Google Groups به طور رسمی در سایت بارگذاری شد. Image Search با قدرت دستیابی به بیش از ۲۵۰ میلیون عکس بازگشایی شد. شریک شدن با Universo Online

۲۰۰۲
شریک شدن با AOL که به مشتریان گوگل اجازه می‌داد از امکانات CompoServe، Netscape و Aol. com استفاده کنند. بخش Google News راه‌اندازی شد.

۲۰۰۳
گوگل کمپانی Pyra Labs، خالق بلاگر را خریداری کرد. Google Book Search افتتاح شد. حالا گوگل بیش از ۸۰۰ کارمند دارد.

۲۰۰
۱۹ میلیون اوراق مشارکت گوگل در وال استریت به مزایده گذاشته شد. قیمت هر برگه ۸۵ دلار بود. گوگل ۱۰۰ دامنه ایجاد کرد.

۲۰۰۵
Google Map و Google Earth توانستند وجب به وجب زمین و کشورها را به تصویر بکشند. Gmail و Google Talk راه‌اندازی شدند.

۲۰۰۶
Picasa، Google Docs، Google Financial، Google Calendar و Google Trends به بخش‌های دیگر گوگل اضافه شدند. سایت‌های YouTube و SketchUp به دایره مالکیت گوگل اضافه شدند.

۲۰۰۷
بخش Traffic به دیگر بخش‌های گوگل اضافه شد تا ترافیک‌ ۳۰ شهر آمریکا و نمای خیابان‌های پنج شهر را به صورت زنده نمایش بدهد. آسمان درون Google Earth به نمایش درآمد.

۲۰۰۸
به مترجم گوگل ده زبان دیگر هم اضافه شد تا جمع آنها به عدد ۲۳ برسد. نرم‌افزار مرورگر Chrome برای دانلود رایگان آماده شد.

۲۰۰۹
اقیانوس هم از طریق Google Earth قابل‌رویت شد. Google Labs به کل دوباره طراحی شد. Nexus One، اسمارت فون گوگل به بازار آمد.

۲۰۱۰
گوگل ۲۱ هزار كارمند در كل دنیا دارد و ارزش بازار استوك آن به ۱۲۰ میلیار دلار میرسد.