به گزارش افکارنیوز، کیهان نوشت: براساس نظرسنجی «کرسی سادات برای پیشبرد صلح و توسعه در دانشگاه مریلند» و «برنامه سیاست بین الملل»، ۷۰ درصد شهروندان آمریکایی معتقدند در صورت وقوع چنان جنگی، ایران به پایگاه های آمریکا حمله خواهد کرد و ۸۶ درصد نیز معتقدند حمله به ایران موجب «افزایش شدید» قیمت نفت می شود.

به گزارش سایت ضد انقلابی «مردمک» اکثریت پاسخ دهندگان خواهان موضع بی طرفانه آمریکا در قبال حمله اسرائیل به ایران هستند، ۲۹درصد می خواهند آمریکا تلاش کند اسرائیل را از حمله بازدارد و تنها ۱۲درصد خواهان آن هستند که آمریکا اسرائیل را به حمله به ایران تشویق کند.

همچنین دوسوم پاسخ دهندگان مخالف فرستادن تجهیزات نظامی به مخالفان دولت سوریه و بمباران پایگاه های هوایی این کشور هستند ۷۷درصد نیز مخالف فرستادن نیروهای نظامی به سوریه هستند.

در همین حال خبرگزاری رسمی اسپانیا(افه) به نقل از یک نظرسنجی در فلسطین اشغالی گزارش داد «اکثریت اسرائیلی ها از احتمال وقوع جنگ با ایران می ترسند و معتقدند وسعت عواقب آن معلوم است.»

خبرگزاری اسپانیا با اشاره به اینکه نظرسنجی مذکور توسط دانشگاه تل آویو انجام شده، نوشت: نتایج این نظرسنجی نشان می دهد اعتمادی که جامعه اسرائیل بطور سنتی نسبت به توان ارتش خود به عنوان یکی از قوی ترین ارتش های جهان برای دفاع از خویش در برابر هر حمله ای داشته متزلزل شده است.
به نوشته «افه» آخرین جنگ ارتش اسرائیل با لبنان در سال ۲۰۰۶ که در آن شبه نظامیان حزب الله با پرتاب موشک، رژیم صهیونیستی را مات کردند بر این اعتماد تاثیر گذاشته و موجب شده تا آنان درباره قابلیت های خود در یک درگیری با مقیاس بزرگ، تردید بسیار بیشتری نسبت به گذشته داشته باشند.
دکتر «میخائیل زیوور» کارشناس جنگ روانی در موسسه مطالعات علمی «ریشون له زیون» در اسرائیل در این باره به خبرگزاری افه گفت: در ماههای اخیر میزان ترس مردم افزایش یافته است.
خبرگزاري رسمي اسپانيا همچنين از قول ويولته يهود صهيونيست ۷۳ ساله مي نويسد: هيچ كس باور ندارد كه ما خوب هستيم. مردم كره زمين يك تصوير بد غيرقابل توجيه از اسرائيل و ساكنانش پيدا كرده اند.