به گزارش افکارنیوزبه نقل از پرس تی وی، این حادثه روز یک‌شنبه(۲۳ مهر) در روستای دور افتاده «دوگو داوا» در استان کادونا در شمال نیجریه روی داد.

عبداللهی محمد از مقام‌های محلی نیجریه به خبرگزاری رویترز گفت: «ما به وقوع این حمله تلافی‌جویانه از سوی باندهای سارقان مسلح که تعدادی از اعضای خود را پس از تبادل آتش با روستاییان و اوباش از دست دادند مشکوک هستیم.»

وی افزود: «این روستا هدف حمله تروریستی اعضای یک گروه مسلح قرار گرفته است که از اردوگاه‌های مستقر در جنگل فعالیت می‌کنند. این افراد مسلح اغلب در بزرگراه پر تردد کادونا به لاگوس به روستاها و رانندگان حمله می‌کنند.»

هر چند تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است اما مقام‌های نیجریه معمولا گروه شبه نظامی «بوکو حرم» را مسئول وقوع چنین حملاتی می‌دانند.

این گروه افراطی از سال ۲۰۰۹ تاکنون مسئولیت تعدادی از تیراندازی‌ها و انفجارها در بخش‌های مختلف نیجریه را به عهده گرفته است.

در یکی از جدیدترین رویدادهای مشابه، دست‌کم ۲۶ غیرنظامی که اکثرا دانش آموز بودند در هتلی در «دانشگاه پلی‌تکنیک فدرال» در شهر موبی در شمال شرق نیجریه به قتل رسیدند.

افراد مسلح ناشناس با ورود به این هتل و مراجعه به اتاق‌ها، قربانیان خود را یکی یکی به نام صدا زدند و سپس اقدام به تیراندازی و یا بریدن گلوی آن‌ها کردند.

گروه یادشده در ماه‌های گذشته تعدادی از شخصیت‌های اسلامی و اهداف دیگر از جمله ساختمان سازمان ملل در ابوجا را مورد حمله قرار داده است.

طبق گزارش گروههاي حقوق بشر بر اثر اقدامات خشونت آميز شبه نظاميان بوکو حرم از اواسط سال ۲۰۰۹ تاکنون بيش از هزار نفر جان خود را از دست دادهاند. اين در حالي است که تنها ۳۰۰ نفر از اين افراد در سال جاري ميلادي کشته شدهاند.