به گزارش افکارنیوزبه نقل از مهر، تلویزیون سوریه و سانا از کشته شدن دهها تروریست در ادامه عملیات ارتش این کشور برای پاکسازی برخی مناطق و انهدام چندین خودروی حامل سلاح و مهمات و خنثی شدن چندین بمب خبر داد.

حلب

نیروهای ارتش در جریان پیگرد گروههای تروریستی مزدور در حلب، تعداد زیادی تروریست را کشته و بمبهای آماده انفجار را خنثی کردند.

یک واحد از نیروهای ارتش سوریه روز گذشته چهار دستگاه خودرو که تروریستها برای انتقال خود و سلاح و مهمات استفاده می کردند و یک خودروی مجهز به تیربار را در یک عملیات ویژه در باب الحدید حلب منهدم کردند و شماری از تروریستها طی آن به هلاکت رسیدند.

در عملیات ویژه نیروهای ارتش علیه تجمعات تروریستها در مدرسه ولید بلال در کرم الدعدع، مدرسه عبیده بن الجراح در السکری، قسطل حرامی، بازار الزهراوی در بخش قدیمی و میدان التنانیر در الجدیده، سالن الجوهره در الشعار و باب الحدید و اطراف قلعه حلب، تلفات و خسارتهای سنگینی به آنها وارد کردند.

همچنین در یک عملیات گسترده نیروهای ارتش در اورم الصغری در حومه حلب، شماری از تروریستها کشته شدند.

در مزارع واقع در حومه حلب، یک خودروی حامل سلاح و تروریستها در عملیات نیروهای ارتش منهدم شد.

همچنین یک واحد از نیروهای ارتش در یک عملیات ویژه در روستای العویجه درالجندول و تقاطع آسیا در حریتان و نیز منطقه عین جاره و تقاطع کفرناها در حومه حلب، دهها تروریست را به هلاکت رساندند و یک دستگاه خودروی حامل سلاح و مهمات را نیز منهدم کردند.

خبر دیگر اینکه چهار عضو یک خانواده در حمله خمپاره ای تروریستها به منزلشان در منطقه کتان در المرجه حلب کشته شدند.

انهدام پنج خودروی حامل تروریستها در الغوطه الشرقیه در حومه دمشق

نیروهای ارتش سوریه همچنان به عملیات پاکسازی منطقه الغوطه الشرقیه در حومه دمشق از وجود تروریستها ادامه می دهند به طوری که روز گذشته دهها نفر از آنها را به هلاکت رسانده و چندین خودرو را که تروریستها برای تردد خود و قاچاق سلاح استفاده می کردند، منهدم کردند.

همچنین واحدهای مهندسی ارتش سوریه چند بمب کارگذاشته شده از سوی تروریستها در جاده های منتهی به مزرعه الاشعری در حومه دمشق را خنثی کردند.

هلاکت تروریستهای سعودی و لیبیای در حومه درعا

خبر دیگر اینکه در عملیات ویژه نیروهای ارتش علیه گروههای تروریستی در حومه درعا، دهها تروریست کشته شدند که برخی از آنها ملیت غیرسوری داشتند.

به گفته یک منبع در استان درعا، یک واحد از نیروهای ارتش در عملیات ویژه خود در محجه واقع در حومه درعا، شماری از اعضای یک گروه تروریستی را که به ایجاد رعب و وحشت در میان مردم و حمله به آنها دست می زدند، به هلاکت رساندند که در میان آنها عبدالعزیز الشمری تروریست سعودی و المعتصم شدید تروریست لیبیایی به چشم می خورند.

همچنین در این عملیات، چند تروریست دستگیر شدند و خودروهایی که آنها مورد استفاده قرار می دادند، منهدم و چند بمب خنثی شد.

حومه ادلب

همچنین در عملیات ویژه نیروهای ارتش علیه تجمعات تروریستها در برخی مناطق ادلب، دهها نفر از آنها کشته و سه خمپاره انداز و چند خودرو که آنها برای قاچاق سلاح و مهمات استفاده می کردند، منهدم شد.

دهها تروریست در حمص کشته شدند

منابع سوری از کشته شدن تعداد زیادی تروریست مسلح در منطقه تلدو در حومه حمص و انهدام دو قایق در ساحل قطینه که برای انتقال افراد مسلح و سلاح مورد استفاده قرار می گرفت، خبر دادند.

همچنین یک واحد از نیروهای ارتش سوریه با گروههای تروریستی در روستای تلدو در منطقه الحوله در حومه حمص درگیر شدند که طی آن هشت دستگاه خودروی تروریستها منهدم و تعداد زیادی از آنها کشته و زخمی شدند.

نیروهای ارتش سوریه در محله السلطانیه شهر حمص توانستند یک مینی بوس حامل افراد مسلح را منهدم کنند.

کشف دو بمب کارگذاشته شده از سوی گروههای تروریستی در جاده حمص مصیاف از دیگر تحولات مربوط به سوریه است.

حماه و دیرالزور

نیروهای ارتش سوریه، سه تروریست را در عملیات ویژه خود در منطقه محرده حماه به هلاکت رساندند.

همچنین سه خودرو مجهز به تیربار تروریستها در منطقه الحسینیه منهم و چندین تروریست نیز در محله های المدلچه و الجبیله دیرالزور کشته شدند.