به گزارش افکارنیوز، کیهان نوشت: گوردون داف از کهنه سربازان نیروی دریایی آمریکا در جنگ ویتنام و سردبیر ارشد نشریه «ویتران تودی» در گزارشی تحلیلی با اعلام این موضوع، از درماندگی رژیم صهیونیستی در مقابل ایران خبر داد و تهدیدهای تل آویو را طبل توخالی خواند.

داف در گزارش خود از مخالفت جدی انگلیس با هرگونه حمله اسرائیل به ایران خبر داده و درباره محدودیت های نظامی تل آویو برای یک عملیات نظامی می نویسد؛ این گونه طرح ریزی شده است که حمله اسرائیل از آذربایجان انجام شود اما تلاش های دیپلماتیک از سوی تهران «این در را برای حمله اسرائیل بسته است.» پرواز مستقیم از روی عربستان سعودی تنها انتخابی است که برای اسرائیل باقی می ماند. هر راه دیگری، ترکیه و عراق با ۴۵۰۰مایل «پرواز بر آب های آزاد» غیرممکن است.

ترکیه در مذاکرات اخیر خود با ایران، این کشور را در تلاش خود برای پایان دادن به بن بست هسته ای حمایت کرده است و نمی خواهد به عنوان «راه صاف کن» توسعه طلبی اسرائیل علیه اسلام دیده شود.

عراق هم اخیراً با ایران مذاکره داشته است و با یک دستور ۴ میلیارد دلاری برای سلاح های روسی پیشرفته به توانایی های دفاع هوایی خود افزوده است، هم دفاع هوایی و هم هواپیماهای جنگی پیشرفته.

داف افزوده است؛ سامانه های موشکی که ایران در اختیار دارد برای پایین آوردن هرگونه هواپیمای اسرائیلی یا دیگر هواپیماها، حتی موشک های بالستیک یا کروز که از فاصله صدها متری به ایران نزدیک می شوند کاملاً کارآمد هستند.

داف در پايان خاطر نشان مي كند ايران به دليل تبحر در جنگ نامتقارن ضربات بسيار سختي به آمريكا و اسرائيل وارد خواهد كرد و هيچكس خواهان چنين منازعه اي نيست.