طوفان سندی که از آن به عنوان سهمگین‌ترین طوفان تاریخ آمریکا نام می‌برند، در حال نزدیک شدن به نیویورک است و همزمان مردم این شهر برای خرید و انبار کردن مایحتاج روزانه به فروشگاه‌ها هجوم برده‌اند.

به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از روزنامه دیلی‌میل نوشت: کارشناسان هواشناسی هشدار داده‌اند که طوفان «سندی» که از ابتدای روز دوشنبه ۸۰۰ کیلومتر از سواحل شرقی آمریکا را تحت تاثیر قرار می‌دهد، می‌تواند ده‌ها میلیون نفر از ساکنان این مناطق را با خطرات جانی و مالی روبرو کند.

همزمان شهرداری نیویورک دستور به تخلیه هزاران خانه در منطقه قرمز این شهر داده است. مدارس نیویورک نیز فردا تعطیل است و سیستم حمل‌ونقل این شهر نیز از امشب به مدت ۲۴ ساعت تعطیل شده است.

این طوفان در مجموع موجب تعطیلی بیش از دو میلیون دانش‌آموز در هفت ایالت شده است.


«دیلی‌میل» گزارش کرده است که «سندی» احتمالا بزرگترین طوفانی باشد که تاکنون آمریکا تجربه کرده است. حوزه فعالیت سندی تاکنون بیشتر در آب‌ها و دریا بوده، با این وجود تاکنون موجب لغو حداقل ۳۲۰۰ پرواز شده است. همچنین میزان خسارات این طوفان تا یک میلیارد دلار برآورد شده است. طوفان «سندی» تاکنون موجب مرگ حداقل ۵۸ نفر شده است.

این طوفان تبلیغات انتخاباتی آمریکا را نیز با مشکل مواجه کرده است. روز شنبه برنامه‌های تبلیغاتی «میت رامنی» و «باراک اوباما» در ایالت «ویرجینیا» به دلیل وقوع طوفان لغو شد. امروز هم طوفان سندی برنامه‌های تبلیغاتی این دو نامزد را تغییر داد و موجب لغو چندین برنامه آن‌ها شد.

باراک اوباما روز یکشنبه اعلام کرد که این طوفان تغییری در برنامه انتخابات ایجاد نمی‌کند، اما تصریح کرد که دولت وضعیت طوفان را زیر نظر دارد.

ساختمان بورس نیویورک هم روز دوشنبه تعطیل است و فقط سالن معاملات حضوری آن باز خواهد بود.

کد خبر: 160708