به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، سایت «دبکا» که نزدیک به محافل امنیتی رژیم صهیونیستی است، گزارش داد که روز گذشته جنبش حماس در پاسخ به حمله این رژیم به کارخانه اسلحه سازی سودان، دو فروند موشک گراد به نیروگاه دیمونا در النقب شلیک کرده است.

دبکا افزود که فرماندهان دستگاه های امنیتی اسرائیل بر این خبر سرپوش گذاشته و نوع موشک ها و ماهیت نقاطی را که هدف حمله قرار گرفتند، فاش نکردند.

از سوی دیگر روزنامه «ساندی تایمز» تصاویری ماهواره ای از عملیات بمباران کارخانه اسلحه سازی «یرموک» سودان واقع در جنوب غربی خارطوم را منتشر کرد و نوشت که اسرائیل از دو سال قبل برای اجرای این عملیات طرح ریزی کرده است.

به نوشته این روزنامه ۸ هواپیمای اف ۱۵ رژیم صهیونیستی این عملیات را انجام دادند که ۴ هواپیما حامل دو خمپاره هر کدام به وزن یک تن بودند و دو هواپیمای دیگر نیز برای پشتیبانی بودند.

این گزارش مدعی شد سازمان جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی اسناد محرمانه از چمدان «محمود المبحوح» از رهبران حماس که سال ۲۰۱۰ در هتلی در دبی ترور شد، پیدا کرده بود که نشان می داد ایران و سودان به طور مشترک در حال ساخت خمپاره های پیشرفته در این کارخانه هستند.

ساندی تایمز همچنین نوشت که «امیر اشیل» فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی خود شخصا فرماندهی این عملیات را بر عهده گرفت و به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم قول داده بود که با موفقیت انجام شود.

بنابر این گزارش هواپیماهای اسرائیلی پیش از اجرای این عملیات چندین هفته آموزش دیده و پیش از حمله نیز آمریکا در جریان این عملیات قرار گرفت.