به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، ۱۷ سرنشین کشتی «بونتی» که در مسیر طوفان سهمگین سندی قرار گرفته بود، این کشتی را ترک کرده‌اند.

این خبر را «تریسی سیمونین» مدیر بخش کشتی‌رانی کارولینای شمالی اعلام کرده و گفته است که گارد ساحلی تاکنون حداقل ۱۴ نفر از سرنشینان این کشتی را نجات داده‌اند. تلاش برای یافتن ۳ سرنشین دیگر این کشتی همچنان ادامه دارد.

سیمونین همچنین گفته است که هلی‌کوپترهای امداد این افراد را که سوار بر قایق‌های نجات بوده‌اند، بالا کشیده و به مناطق امن منتقل کرده است. گارد ساحلی تاکنون برای تائید این خبر یا ارائه جزئیات بیشتر در دسترس نبوده است.

این کشتی در سال ۱۹۶۲ برای استفاده در فیلم «شورش در کشتی بونتی» و به سبک کشتی‌های تاریخی و قدیمی ساخته شده است. سرنشینان این کشتی یکشنبه شب و پس از آن «بونتی» را ترک کردند که وقوع طوفان منجر به قطع برق آن شد.

سیمونین همچنین گفت: «تا آنجا که شنیده‌ایم کشتی هنوز سر پا است».

این اولین حادثه دریایی جدی است که تاکنون طوفان سندی موجب آن شده است. سندی احتمالا بزرگترین طوفانی باشد که تاکنون آمریکا تجربه کرده است. این طوفان که سواحل شرقی آمریکا را تحت تاثیر قرار داده، زندگی ۶۶ میلیون نفر از ساکنان این مناطق را با مشکل مواجه کرده است.