به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از رسانه‌های عبری زبان، آوی یچر، وزیر حمایت از جبهه داخلی رژیم صهیونیستی و رئیس اسبق دستگاه اطلاعات و امنیت داخلی این رژیم " شاباک " تا زمان انتخاب وزیر جنگ جدید به صورت موقت این مسوولیت را بر عهده خواهد داشت.

ایهود باراک صبح روز دوشنبه از کناره‌گیری خود از فعالیت‌های سیاسی و عدم مشارکت در انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی که قرار است در تاریخ ۲۲ ژانویه آینده برگزار شود، خبر داد.

این در حالی است که سیاستمداران صهیونیست وی را به شکست در عملیات نظامی ارتش صهیونیستی علیه نوار غزه و تسلیم شدن در مقابل شروط و خواسته‌های حماس متهم می‌کنند.

باراک در یک کنفرانس مطبوعاتی فوری ضمن تاکید بر عدم مشارکت در انتخابات آتی، تصریح کرد که در نظر دارد از زندگی حزبی و سیاسی به طور کامل کناره‌گیری کند و از این پس بر زندگی خانوادگی و امور شخصی خود تمرکز کند.

باراک در حالی تصمیم به کناره‌گیری از دنیای سیاست گرفت که لیبرال‌ها و سیاست‌مداران و رسانه‌های خبری عبری زبان وی را به شکست مفتضحانه در عملیات نظامی علیه نوار غزه و مقاومت فلسطین متهم می‌کنند.

ایهود باراک از زمان ورود به ارتش دولت عبری در سال ۱۹۵۹، چندین پست نظامی و سیاسی مهم را بر عهده گرفته است.

وی از سال ۱۹۹۹ تا سال ۲۰۰۱ نخست وزیر دولت دهم بود و قبل از آن نیز در سال ۱۹۹۵ وزیر امور داخلی این رژیم بود و طی سال‌های ۱۹۹۵ و ۱۹۹۶ پست وزارت امور خارجه را بر عهده داشت.

باراک در سال ۱۹۹۶ موفق به کسب کرسی کنست رژیم صهیونیستی شد و ریاست حزب "کار" را بر عهده گرفت تا این که در ماه ژانویه گذشته از آن جدا شد.