به گزارش افکارنیوزبه نقل از واحد مرکزی خبر، در این گزارش آمده است در بین شهدا سی و چهار کودک، یازده زن، نوزده سالخورده و شانزده کودک کمتر از پنج سال دیده می شود.

بر اساس این گزارش، در جریان جنگ هشت روزه، هزار و سیصد و نود و نه نفر نیز زخمی شدند و در میان آنان چهارصد و شصت و پنج کودک، دویست و پنجاه و چهار زن بالای هجده سال، و نود و یک سالخورده وجود دارد که حال بیست و هفت نفر از زخمی ها وخیم گزارش شده است.

مقامات مسئول در وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اسرائیل را به استفاده از نوع جدیدی از بمب و گلوله های جنگی غیر متعارف متهم کردند.

این نوع بمب و گلوله هنگام انفجار به ترکش هایی تبدیل می شود که به محض برخورد به جسم انسان در بدن وی پخش می شود و سوختگی شدیدی را در پی دارد و فقط با بریدن عضو درمان می شود.

این مقامات گفتند: «ارتش اسرائیل در جنگ هشت روزه از مواد منفجره ای استفاده کرده اند که بافت های جسم انسان را متلاشی می کند.»

به گزارش خبرگزاری آلمان از غزه ، صبحی سکیک پزشک و مدیر بخش جراحی بیمارستان الشفاء در نوار غزه گفت: معاینه ظاهری از بدن زخمی ها در جنگ هشت روزه این برداشت را برای ما دارد که یک زخم سطحی و ساده است ولی طولی نمی کشد که همین زخم ساده بدتر می شود و حتی برخی از مجروحان به رغم سطحی بودن زخمشان کشته شده است.