به گزارش افکارنیوزبه نقل از کیهان، یک روزنامه نگار لبنانی با انتشار این تحلیل نوشت: «شهید عماد مغنیه فرمانده ارشد حزب الله، طرح عملیات ایجاد شبکه های متعدد انتقال سلاح و ایجاد سیستم موشکی مقاومت فلسطین درغزه بود». به گزارش قدسنا قاسم قصیر در پایگاه خبری «لبنان اینکا» خاطرنشان کرد: پس از پایان جنگ ۲۰۰۶ اسرائیل علیه لبنان در نشست ارزیابی این جنگ توسط فرماندهی مقاومت در لبنان و سوریه، عماد مغنیه خطاب به رئیس جمهور سوریه میگوید که «اگر می خواهید در جنگ های آتی در برابر اسرائیل پیروز میدان باشید باید تانک ها و ادوات نظامی زمینی را فراموش کرده و به فکر ساختن سیستم جدید موشکی باشید که سرنوشت جنگ را در هرگونه رویارویی با دشمن تغییردهد.»

وی در ادامه گزارش می افزاید: پس از پایان این نشست رهبران مقاومت بر سر ساخت این سیستم جدید موشکی توافق کرده و عماد مغنیه مسئول اجرای این پروژه شد. عماد مغنیه شخصا برای اجرای این پروژه و نیز نظارت بر آموزش و آماده سازی سامانه موشکی چند ماه در غزه حضور داشته و جالب آنکه رهبران مقاومت که وی را با نام «حاج رضوان» می شناختند، پس از شهادتش دانستند که وی «عماد مغنیه» بوده است.

روزنامه نگار لبنانی درادامه می نویسد: دکتر رمضان عبدالله شلح دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در سالروز شهادت عماد مغنیه در سخنان کوتاهی تاکید کرد شهید مغنیه در تمامی موشک هایی که به سوی اسرائیل شلیک می شود سهیم است و فرماند هان گردانهای عزالدین قسام نیز شهید عماد مغنیه را شریک پیروزی های مقاومت در غزه می دانند.
يادآور مي شود اسماعيل هنيه نخست وزير دولت حماس اخيراً در ديدار با گروهي از رسانه ها اعلام كرد: مقاومت اسلامي فلسطين در جنگ ۸ روزه تنها از ۵ درصد تسليحات موشكي خود استفاده كرده است.