به گزارش افکارنیوزبه نفل از مهر، احمد مصطفی الکوسا دبیرکل حزب دموکراتیک سوریه از احزاب مخالف این کشور درباره اوضاع میدانی سوریه گفت: برخی مناطق سوریه شاهد تنش و درگیری میان افراد مسلح و نیروهای ارتش است و ارتش سوریه نیز در چارچوب وظایف ملی خود عمل و با گروه های مسلح مبارزه می کند.

وی افزود: نیروهای ارتش توانسته اند در بسیاری از مناطق سوریه موفقیت هایی را کسب کنند و با پاکسازی شهرها از عناصر تروریستی، اوضاع را به روند طبیعی خود بازگردانند.

الکوسا که اخیرا سفری به تهران داشت و از جمله مخالفان سوری محسوب می شود درباره ماهیت کنفرانس هایی همچون دوحه، استانبول و … اظهار داشت: کنفرانسی همچون دوحه که تنها برخی مخالفان در آن حضور دارند کنفرانس راهکارهای خارجی است و برای این برگزار می شوند که مخالفت خود را با هر گونه گفتگو با جریانهای ملی و سیاسی سوریه در راستای حل بحران این کشور اعلام کنند.

وی در ادامه گفت: این کنفرانسها به ویژه کنفرانس دوحه با طرح تجهیز سلاح مخالفان سوری در واقع افراد مسلح را به جنگ و نابودی سوریه دعوت می کنند و ما آن را راهکار آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج[فارس] می دانیم.

دبیرکل حزب دموکراتیک سوریه در مقابل، نشست گفتگوهای ملی سوریه را که در تهران برگزار شد، تلاشی برای حل مسالمت آمیز بحران سوریه دانست.

احمد مصطفی الکوسا در پایان توقف درگیری و ارسال سلاح برای افراد مسلح موسوم به ارتش آزاد سوریه توسط کشورهایی همچون ترکیه و کشورهای عربی حاشیه خلیج [فارس] و آغاز گفتگوهای ملی در سوریه را بهترین راه حل بحران این کشور دانست.