به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از رسانه‌های مصر، حامیان و مخالفان تصمیمات مرسی در مقابل کاخ الاتحادیه تجمع کرده و میان آنها درگیری رخ داده است و دو طرف به سمت یکدیگر سنگ و بطری پرتاب می‌کنند.

بر اساس این گزارش حامیان مرسی شعار می‌دادند: «ملت خواهان تصمیمات مرسی است» و در مقابل مخالفان شعار می‌دادند «مرسی برو… ملت خواهان فروپاشی نظام» است.

بنابر این گزارش محوطه اطراف کاخ الاتحادیه از حضور نیروهای امنیتی خالی بود و برخی از تظاهرات‌کنندگان سعی داشتند با قرار دادن موانع آهنی بین دو گروه مخالف و موافق فاصله ایجاد کرده و از وقوع درگیری بین آنها جلوگیری کنند.

در میدان التحریر نیز مخالفان همچنان به برگزاری تظاهرات ادامه می‌دهند و در همین راستا «احمد عمر» سخنگوی رسمی وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که از صبح امروز تا بعد از ظهر تعداد زخمی‌ها در میدان التحریر و مقابل کاخ الاتحادیه به ۴ نفر رسید.حامیان مرسی نماز مغرب را در مقابل الاتحادیه برگزار کردند

جمع کثیری از اعضای جماعت اخوان‌المسلمین مصر نیز که در مقابل کاخ الاتحادیه تجمع کرده بودند، نماز جماعت مغرب را در مقابل دروازه شماره ۳ کاخ برگزار کرده و برای خروج از بحران کنونی دعا کردند.

اخوان‌المسلمین در فراخوانی از مردم مصر خواسته بود تا در مقابل کاخ الاتحادیه تجمع کرده و نماز مغرب جماعت را به جا آورند.مرسی کاخ الاتحادیه را ترک کرد

مرسی رأس ساعت ۵:۳۰ به وقت محلی در میان شعارهای حامیان خود کاخ الاتحادیه را ترک کرد.

حامیان مرسی شعار می‌دادند: ملت خواهان تصمیمات رئیس جمهور استالبرادعی خواستار حمایت مرسی از تظاهرات‌کنندگان شد

رئیس حزب «الدستور» و از اعضای جبهه نجات ملی مصر، از رئیس جمهور خواست تا از تظاهرات‌کنندگان حمایت بعمل آورد.

«محمد البرادعی» خواستار حمایت از تظاهرات‌کنندگان مقابل کاخ ریاست جمهوری شد و گفت: رئیس جمهور اگر به دنبال حفظ باقی مانده قانون است، باید از تظاهرات‌کنندگان حمایت کند.

البرادعی در صفحه خود در توییتر نوشت: در سایه آنچه در مقابل کاخ ریاست الاتحادیه رخ می‌دهد ما مرسی را مسئول حمایت از تظاهرات مسالمت‌آمیز می‌دانیم و اگر مرسی خواهان حفاظت از باقی مانده قانون است باید از تظاهرات‌کنندگان حمایت بعمل آورد.معاون مرسی مخالفان را به گفت‌وگوی بدون پیش‌شرط فراخواند

«محمود مکی» معاون مرسی امروز طی اظهاراتی در یک کنفرانس خبری در قاهره بر ضرورت گفت‌وگوی توافقی بدون پیش‌شرط از سوی معارضان تاکید کرد و گفت که خروج نیروهای پلیس از تظاهرات دیروز و عدم دخالت آنها برای مقابله با تظاهرات‌کنندگان حاضر در مقابل کاخ الاتحادیه بنا به دستور مرسی صورت گرفت که به وزارت کشور دستور داده بود به هیچ یک از شهروندان آسیبی نرسانند.

مکی تصریح کرد که به عنوان معاون رئیس جمهور به محض روشن شدن نتایج همهپرسی قانون اساسی جدید از سمت خود کنار میرود و با هر گونه فشار مردمی و یا رسانهای بر دستگاه قضایی مخالف است.