به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، دیوان پادشاهی عربستان سعودی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که شاهزاده «فیصل بن سعود بن عبدالعزیز» دیروز شنبه درگذشت.

در این بیانیه آمده است که در ۲۴/۱ / ۱۴۳۴ شاهزاده فیصل بن سعود(۷۴ ساله) درگذشت و قرار است عصر امروز یکشنبه «ترکی بن عبدالله» امام جماعت مسجد ریاض بر جسد او نماز بخواند.

این شاهزاده، پسر هفتم «سعود بن عبدالعزیز آل سعود» و شاهزاده خانم «الجوهرة بنت ترکی بن احمد السدیری» است. پدر او از تاریخ ۹ نوامبر ۱۹۵۳ تا ۲ نوامبر ۱۹۶۴ در عربستان سعودی پادشاه بود اما به دلیل بیماری‌های متعدد و سفرهای پیاپی درمانی، از سوی خاندان سلطنتی خلع شد.

«عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه کنونی عربستان، عموی فیصل بن سعود است.

شاهزاده فیصل بن سعود متولد ۱۹۲۱است که دروس ابتدایی و راهنمایی را در قطیف و دوران دبیرستان را در ریاض سپری کرد و در سال ۱۹۴۷ برای تحصیل آکادمیک به دانشگاه کالیفرنیا رفت و در سال ۱۹۵۱ به عربستان بازگشت.

وی در همین سال از سوی عمویش به عبدالمحسن بن عبدالعزیز آل سعود به عنوان مدیر امور جوانان انتخاب شد اما این منصب او را راضی نکرد لذا از سوی پدرش کارمند وزارت دفاع شد و یک سال بعد وزیر کشور در امور غربی شد و تا سال ۲۰۰۲ در این پست باقی ماند و در این سال بازنشست شد