به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیرة، ده‌ها هزار تن از ساکنان شهر کویت، پایتخت کویت با حضور در خیابان‌های این شهر اعتراض خود را به نتایج انتخابات اخیر پارلمانی نشان داده و انحلال پارلمان را خواستار شدند.

تظاهرکنندگان که با پرچم‌ها و پلاکاردهای نارنجی رنگ خیابان‌های کویت را پر کرده بودند، شعارهایی علیه دولت سر می‌دادند.

تظاهرکنندگان شعارهایی مانند " حاکمیت مطلق، فساد مطلق " و " مجلس جدید نماینده من نیست " انحلال پارلمان و کناره‌گیری دولت را خواستار شدند.

در این تظاهرات که " کرامت ملی ۴ " نام داشت، تظاهرکنندگان به سمت برج‌های کویت که نمادی از این کشور محسوب می‌شوند راهپیمایی کردند و برخی از چهره‌های سیاسی مخالف نیز اقدام به سخنرانی در جمع معترضان کردند.

تظاهرات مذکور با مجوز وزارت کشور کویت برگزار شد و از زمان برگزاری انتخابات پارلمانی از گسترده‌ترین واکنش‌های مخالفان نسبت به انتخابات محسوب می‌شود.

احمد السعدون، از نمایندگان پیشین پارلمان کویت در خصوص تظاهرات اخیر مخالفان گفت: دولت کنونی به ریاست جابر المبارک اساسی‌ترین مشکل موجود در کویت است و مشکلات کنونی نیز توسط همین دولت ایجاد شده و او باید مسئولیت این تحولات را بپذیرد.

از ۲۱ اکتبر سال جاری میلادی کویت شاهد سلسله تظاهراتی بوده که مخالفان علیه قانون انتخابات این کشور و اصلاحات آن انجام دادند و مخالفان قانون جدید را "کودتا علیه قانون اساسی" میدانند