سرویس بین الملل افکار نیوز - نظاميان رژيم اسرائيل يکشنبه (۱۱ بهمن)، چندين عمليات شناسايي را در نقاط مختلف مرزي جنوب لبنان با هدف زير نظر گرفتن فعاليتهاي داخلي اين کشور آغاز کردهاند.

به گزارش افکار نیوز به نقل از پرس تی وی، در یکی از این عملیات‌‌ها که به مدت یک ساعت به طول انجامید، سه خودوری گشت نظامیان اسرائیلی، کشاورزان لبنانی روستای مرزی " العباسیه " را در حالی که در زمین‌‌های زراعی خود مشغول فعالیت بودند، زیر نظر گرفتند.

تحرکات نظامی و جاسوسی رژیم اسرائیل در نوار مرزی جنوبی لبنان در حالی رو به افزایش است که این کشور به تازگی با سقوط کابینه دولت سعد حریری نخست وزیر مستعفی و سپس تلاش‌ها برای انتخاب نخست وزیر و تشکیل دولت جدید، در مرحله سیاسی تازه‌ای قرار دارد.

در همین حال، نجیب میقاتی نخست وزیر جدید لبنان به منظور تشکیل کابینه، رایزنی‌هایی را با جناح‌های مختلف پارلمانی و سیاسی این کشور آغاز کرده است.

گفتنی است، رژیم اسرائیل تاکنون چندین بار علیه مردم بی‌دفاع لبنان به ویژه نوار جنوبی این کشور وارد جنگ شده است.

در یکی از عملیات‎های مشابه انجام شده از جانب نیروهای رژیم تل‌آویو در جنوب لبنان که ماه اوت گذشته اتفاق افتاد و درگیری با نیروهای مرزی لبنان را به دنبال داشت، سه سرباز لبنانی و یک خبرنگار کشته شدند.

همچنین، در این تهاجم نظامی نیروهای اسرائیلی که به مواضع ارتش لبنان در روستای العدیسه صورت گرفت، یک افسر ارشد ارتش رژیم اسرائیل نیز کشته شد.

جنبش مقاومت لبنان حزبالله که با مقاومت گستردهخود در جنگ ۳۳ روزه رژيم اسرائيل عليه مناطق جنوبي اين کشور، نيروهاي اين رژيم را مجبور به عقبنشيني کرد، اعلام کرده است که در صورت ادامه حملات اسرائيل به مقابله جدي با نيروهاي اين رژيم خواهد پرداخت.