به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم جشن سالانه فارغ ‌التحصیلی دانشجویی در مجتمع «سید الشهداء» در جنوب لبنان طی سخنانی گفت: در مورد جنگ غزه کسانی بودند که سخنان زیادی گفته و در خصوص رابطه بین حماس، حزب‌الله و ایران شک و شبهه ایجاد کردند و تحلیل‌های زیادی بود مبنی بر اینکه حماس آغوش ایران را رها کرده و به آغوش اعراب آمده است و ما بر اساس تجربه می‌دانیم که همه اینها تنها امید و آرزوست و واقعیت ندارد.

وی افزود: من درباره این رابطه می‌گویم که این روابط طبیعی و عادی است و هیچ چیزی عوض نشده و درباره ایران باید گفت که این کشور به وظایف عقایدی خود عمل می‌کند و اگر رهبران گروه‌های فلسطینی موردی را پیدا کردند که ایران در امور داخلی فلسطین دخالت می‌کند، می‌توانند بگویند.

وی تصریح کرد: ایران در طول ۳۰ سال بدون هیچ قید و شرطی به مقاومت فلسطین کمک کرده و حتی توقع تشکر خالی را هم نداشته است و ایران در غزه به وظایف خود عمل میکند، اگر کشورهای عربی به غزه پول و سلاح و موشک میدادند و آنها را آموزش داده و تجارب نظامی را به آنها انتقال میدادند ما به این کشورها درود گفته و پشت سر آنها حرکت میکردیم اما این پول و سلاح را ایران میدهد، تمامی آن چیزی که ایران میخواهد این است که فلسطین سرزمین خود را بازپس گیرد و چیز دیگری نمیخواهد، چه کسی میخواهد پرچمدار مقاومت باشد؟ مصر ... پس ما نیز میگوئیم که در کنار تو هستیم و به خاطر فلسطین پشت سر تو حرکت میکنیم و این موضوعی است که ملاحظه در آن وجود ندارد .