به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از پایگاه الشروق، «محمود غزلان» طی اظهاراتی در برنامه «۹۰ دقیقه» که از شبکه ماهواره‌ای «المحور» پخش شد، گفت که به عنوان «حکومت اخوان‌المسلمین» اعتراض دارد زیرا اخوان‌المسلمین حکومت نمی‌کند بلکه تنها «محمد مرسی» حکومت می‌کند و تنها چهار وزرای دولت منتسب به جماعت اخوان‌المسلمین است و اینکه گفته‌ می‌شود مرسی از رهبر این جماعت مشورت می‌گیرد، نادرست است بلکه مرسی از زمان تصدی ریاست جمهوری دیگر با دفتر ارشاد اخوان‌المسلمین ارتباطی ندارد.

وی همچنین گفت که تجمع در مقابل دادگاه قانون اساسی به معنای محاصره آن نیست بلکه یک تظاهرات مسالمت‌آمیز بر عکس تظاهرات معارضان در مقابل کاخ الاتحادیه است که اقدام به تخریب دولت و آتش زدن مقرهای اخوان‌المسلمین می‌کنند تا به این ترتیب رژیم سابق و یا شبیه آن احیا شود.

غزلان اقدام «احمد شفیق» مبنی بر حمایت از معارضان را بعید ندانست و افزود که ما برای بیان خشم خود و حفاظت از قانون به مقابل کاخ الاتحادیه رفتیم و هرگز رئیس دادگاه قانون اساسی و یا هر کس دیگری را از ورود به دادگاه منع نکردیم بلکه خود آنها در خانه نشسته و تمایلی به آمدن ندارند.

وی در ادامه با رد ادعاهای مربوط به وجود شبهنظامیان اخوانالمسلمین تصریح کرد که اگر ما شبهنظامی داشتیم ۱۰ نفر از ما شهید نمیشد و مقرهای ما در همه استانها به آتش کشیده نمیشد.