به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از تلویزیون رسمی مصر، شورای عالی نیروهای مسلح مصر امروز(جمعه) در دومین بیانیه خود که از تلویزیون رسمی این کشور پخش شد، اعلام کرد: با توجه به تحولات اخیر مصر که سرنوشت این کشور را رقم می‌زند و با توجه به این که حسنی مبارک، رئیس جمهور مصر اختیارات خود را به عمر سلیمان، معاون خود واگذار کرده و از آنجا که نیروهای مسلح به حفاظت از سلامت میهن و شهروندان مصری ایمان دارند، نیروهای مسلح مصر بر اجرای لغو وضعیت فوق‌العاده پس از پایان یافتن شرایط کنونی، بررسی شکایت‌های وارده نسبت به انتخابات پارلمان، اجرای اصلاحات قانونی لازم و همچنین اجرای انتخابات ریاست جمهوری آزاد و سالم تاکید می‌کند.

در این بیانیه آمده است: نیروهای مسلح از طریق پیگیری اقدامات لازم تا زمان انتقال مسالمت آمیز قدرت و دستیابی به یک جامعه دموکراتیک و آزاد که ملت خواهان آن است، خواسته‌های قانونی ملت مصر را دنبال و تعهد می‌کنند که برای اجرای آنها تلاش کنند.

نیروهای مسلح طی این بیانیه اعلام کردند: همه شرافتمندانی که فساد را قبول نکرده و خواستار اصلاحات شدند، تحت پیگرد قانونی قرار نخواهند گرفت. نیروهای مسلح نسبت به لطمه زدن به امنیت میهن و سلامت شهروندان هشدار می‌دهند و بر ضرورت ازسرگیری فعالیت موسسات دولتی و بازگشت زندگی عادی جهت حفظ منافع و دارایی‌های ملت بزرگ مصر تاکید می‌کنند.

انتهای پیام