به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی یک روز مانده به انتخابات پارلمانی در سرزمینهای اشغالی تاکید کرد که به هیچ وجه حاضر نیست شهرکسازیها را متوقف کند و هیج یک از شهرکهای ساخته شده اسرائیلی دیگر تخلیه نخواهند شد.

وی گفت: من نمی‌خواهم بر فلسطینی‌ها تسلط یابم و نیز خواهان این نیستم که آنها به عنوان شهروندان اسرائیلی پذیرفته شوند. ما خواستار خلع سلاح هستیم و نمی‌خواهیم که فلسطینی‌ها شهروند اسرائیل باشند.

نتانیاهو گفت: در شرایط کنونی ما با تشکیل هر گونه نهاد فلسطینی چه کشور و چه رژیم خاص مخالفیم و مادامی که فشارهای حماس بر محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ادامه یابد ما به هیچ یک از نهادهای فلسطینی احترام نمی‌گذاریم و آنها را قبول نداریم و به رسمیت نمی‌شناسیم.

وی گفت: نباید همانند برخی احزاب چپ گرا چشمانمان را بر واقعیت ببندیم و بگوییم مهم توافق با فلسطینی‌هاست، ما با همین شیوه غزه را با دستان محمود عباس به حماس تقدیم کردیم و این گروه ظرف یک شبانه روز غزه را به کنترل خود درآورد و اکنون هزاران موشک در اختیار دارد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: اگر بار دیگر به عنوان نخست وزیر انتخاب شوم شهرک‌سازی‌ها ادامه خواهد یافت و دیگر هیچ شهرکی به نفع فلسطینی‌ها تخلیه نخواهد شد، ما در نوار غزه شهرک‌هایی را تخلیه کردیم و در مقابل حماس به ما موشک شلیک کرد. ما دیگر تکرار این موضوع را نمی‌خواهیم.

وی افزود: اسرائیل به ساخت و ساز در شهرک‌ها اکتفا نخواهد کرد بلکه شهرک سازی‌های خود را گسترش می‌دهد و همگان می‌دانند شهرک‌های اسرائیلی در هر منطقه که باشند بخشی از اسرائیل هستند.

نتانیاهو در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران نیز گفت: من با تمام توان خود تلاش خواهم کرد تا مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شوم و بهترین سال‌های زندگی‌ام را در این خصوص داده و می‌دهم و متعهد می‌شوم مادامی که من نخست وزیر باشم این اتفاق روی نخواهد داد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد: علاوه بر برنامه هستهای ایران من موضوعات دیگری از جمله سلاح شیمیایی سوریه و موشکهایی که هم اکنون حزب الله لبنان در اختیار دارد را در دستور کار خود دارم و به مسائل داخلی از جمله افزایش قیمت مسکن در اسرائیل نیز خواهم پرداخت که همه اینها نیازمند روی کارآمدن حزبی قوی در اسرائیل است