به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از روزنامه ایندیپندنت، دفتر آمار انگلیس امروز اعلام کرد موارد خودکشی در انگلیس به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

آماری که امروز منتشر شده، مربوط به موارد خودکشی در سال ۲۰۱۱ است و بر اساس آن میزان خودکشی در میان مردان انگلیسی به بالاترین حد در تقریبا یک دهه گذشته رسیده است.

دفتر ملی آمار انگلیس می‌گوید مجموعا ۶۰۴۵ فرد بالای ۱۵ سال در آن سال خودکشی کرده‌اند. این رقم در مقایسه با سال قبل از آن ۴۳۷ مورد معادل ۸درصد رشد نشان می‌دهد.

در این بین تعداد موارد خودکشی مردان نیز با رشد ۸درصدی به ۴۵۵۸ مورد رسیده و این یعنی ۱۸.۲ مورد خودکشی در هر ۱۰۰هزار مرد انگلیسی. این رقم از سال ۲۰۰۲ به بعد بی‌سابقه بوده است. این میزان برای زنان انگلیسی ۵.۶ خودکشی در هر ۱۰۰هزار نفر جمعیت گزارش شده است.

به نظر می‌رسد مردان ۳۰ تا ۴۴ ساله بیش از تمام گروه‌های دیگر جامعه در معرض خودکشی قرار دارند. نرخ خودکشی در میان این افراد ۲۳.۵ مورد در هر ۱۰۰هزار نفر است. در میان زنان نیز سن ۴۵ تا ۵۹ سالگی با نرخ ۷.۳ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر بالاترین میزان خودکشی را داراست.

به نظر می‌رسد دولت انگلیس مشکلات اقتصادی را عامل این افزایش می‌داند، چراکه برنامه جدیدی را برای کمک به خانواده‌های محروم در جهت جلوگیری از خودکشی رونمایی کرده است. دولت انگلیس سال گذشته ۱.۵ میلیون پوند به بودجه تحقیقات پیشگیری از خودکشی در این کشور افزوده است.

انگلیس در سه سال گذشته دو بار با رکود اقتصادی مواجه شده و پیشبینی میشود با انتشار آمارهای جدید اقتصادی این کشور در بهار سال ۲۰۱۳ بار دیگر در شرایط رکود قرار گیرد.