به گزارش افکارنیوز، مهر به نقل از پایگاه الیوم السابع، فوزی برهوم سخنگوی حماس گفت: هتک حرمت دیوار براق از سوی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی یک اقدام افراطی و نژاد پرستانه محسوب می شود.

وی بیان کرد: این اقدام نتانیاهو مقدمه ای برای اقدامات افراطی و نژادپرستانه اسرائیل در آینده - که خطر بزرگی برای ملت، سرزمین و مقدسات فلسطین است - به شمار می رود به ویژه که تصمیم گیرندگان عرب و مسلمانان واکنشی به اشغالگران نشان نمی دهند.

برهوم خواستار به کارگیری همه اهرمهای فشار فلسطینی، عربی و اسلامی در این باره شد.

شایان ذکر است نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی صبح امروز در میان تدابیر شدید امنیتی وارد محوطه دیوار براق در بخش غربی مسجدالاقصی واقع در بخش قدیمی قدس اشغالی شد.

خبر دیگر اینکه تشکیلات خودگردان با اشاره به سفر محمد نجیب نخست وزیر مالزی به نوار غزه ضمن ابراز ناخرسندی از این سفر آن را اقدامی در راستای دودستگی میان فلسطینی ها دانست و خواستار توضیح مالزی در این باره شد.

از سوی دیگر در درگیری میان نظامیان رژیم صهیونیستی با اشغالگران در منطقه نبی صالح در شمال رام الله یک نظامی صهیونیست زخمی شد.

منابع اسرائیلی اعلام کردند: دهها نفر از جوانان این منطقه با سنگ به صهیونیستها حمله کردند و آنها نیز با یورش به این جوانان آنها را متفرق کردند.

این در حالی است که منابع فلسطینی از تلاش صهیونیستها برای توسعه شهرک " حلامیش " در روستای نبی صالح در شمال رام الله خبر دادند.

از سوی دیگر اسماعیل هنیه نخست وزیر منتخب فلسطین در نشست خبری با محمد نجیب همتای مالزی خود گفت: دیدار نخست وزیر مالزی از غزه به نشانه مخالفت مالزی با محاصره فرهنگی، امنیتی و سیاسی علیه نوار غزه و تلاشی برای شکستن محاصره آن است.

وی افزود: این دیدار واکنشی اسلامی به دیدار بنیامین نتانیاهو از دیوار براق است.