به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، دمشق امروز پنجشنبه اعتراض رسمی خود از حمله سحرگاه دیروز اسرائیل به یک مرکز تحقیقات علمی نظامی سوریه را تقدیم سازمان ملل کرد.

خبرگزاری سوریه سانا اعلام کرد که در پی حمله جنگنده‌های صهیونیستی به مراکز نظامی سوریه در منطقه جمرایا در ریف دمشق وزارت امور خارجه سوریه امروز اقبال سنگا، فرمانده نیروهای سازمان ملل که ناظر بر عدم وقوع درگیری در بلندی‌های جولان سوریه است را فراخواند و اعتراض رسمی خود را به تجاوز اسرائیل در نقض قوانین بین‌المللی اعلام داشت.

وزارت خارجه سوریه از فرمانده نیروهای سازمان ملل در جولان خواسته است طرف‌های ذیربط در سازمان ملل را در جریان کامل این تجاوز اسرائیل قرار دهد و برای تضمین عدم تکرار این تجاوز اقدام کند.

وزارت خارجه سوریه همچنین درباره این تجاوز اسرائیل که به کشته شدن دو تن از کارکنان مرکز تحقیقاتی و زخمی شدن پنج تن دیگر و وارد آمدن خسارات سنگین به محل وقوع حمله شده است، به سازمان ملل شکایت رسمی کرده است.

وزارت خارجه سوریه در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل خواستار اتخاذ اقدامات لازم برای مقابله با این تجاوز اسرائیل شده است که نقض آشکار منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی است.

در این نامه وزارت خارجه سوریه آمده است: این تجاوز وحشیانه صهیونیست‌ها پس از ناکامی‌های پیاپی گروه‌های تروریستی طی چند ماه گذشته صورت گرفت که به دنبال سیطره بر این مرکز تحقیقاتی نظامی بودند.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: اسرائیل با همکاری کشورهای دشمن سوریه و از طریق گروه تروریستی جبهه النصره در داخل سوریه به دنبال هدف گرفتن پایگاه‌های نظامی سوریه بود و همه این حوادثنشان می‌دهد که اسرائیل بیشترین استفاده را از به هم ریختن اوضاع سوریه و حوادثتروریستی در این کشور می‌برد.

در این نامه آمده است: شکست شورای امنیت در عمل به مسئولیت خود در مقابله با این تجاوزات خطرناک اسرائیل خطرات سنگینی برای ثبات منطقه و صلح و امنیت بین‌المللی دارد.

وزارت خارجه سوریه، اسرائیل و حامیان آن در شورای امنیت را مسئول کامل نتایج و پیامدهای این تجاوز دانست و تاکید کرد: دولت دمشق حق دفاع از خاک و تمامیت ارضی سوریه را در برابر این تجاوز اسرائیل برای خود محفوظ نگاه میدارد.