افکارنیوز

_ روزنامه " المصری الیوم " در سایت اینترنتی خود نوشت: رئیس جمهور ایران محمود احمدی نژاد در اقامتگاه حافظ منافع ایران در منطقه " مصرالجدیده " مورد هدف حمله قرار گرفت.

البته محافظان رئیس جمهور ایران توانستند فرد مهاجم را دستگیر کنند. او تلاش کرد احمدی نژاد را مورد تعرض قرار دهد. این فرد مهاجم که هویت او مشخص نشده است در هنگام حمله به احمدی نژاد فریاد می زد: " باید برود "

احمدی نژاد برای حضور در نشست سران سازمان همکاری اسلامی روز سه شنبه گذشته وارد قاهره شد و امروز جمعه به سفر خود پایان می دهد.

روزنامه دولتی الاهرام مصر هم در سایت خود نوشت: هنگامی که احمدی نژاد در حال دست دادن و گفتگو با مهمان از جمله عمروموسی دبیر کل سابق اتحادیه عرب بود یک جوان به طرف احمدی نژاد حمله کرد او در فاصله یک متری احمدی نژاد توسط نیروهای امنیتی متوقف و بازداشت شد.

اقامتگاه حافظ منافع ایران پنجشنبه شب میزبان مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود که با حضور احمدی نژاد برگزار شد.

احمدی نژاد روز سه شنبه گذشته هم دو مرتبه در مقابل دفتر شیخ الازهر و مسجد الحسین در قاهره مورد حمله قرار گرفته بود. در این دو حمله، مهاجمان تلاش کردند با استفاده از لنگه کفش، احمدی نژاد را مورد هدف قرار بدهند ولی در این اقدام خود ناکام ماندند.

پلیس مصر ۵ نفر از مهاجمان به احمدی نژاد در دو حادثه جداگانه را بازداشت کرد ولی آنها آزاد شدند.

در همین ارتباط احمدی نژاد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی دولتی " النیل " مصر در پاسخ به سؤوالی درباره حمله با استفاده از کفش یک جوان سوریه به وی در کنار مسجد الحسین گفت: هیچ حمله ای علیه من صورت نگرفت. همه افرادی که اطراف من بودند محبت خود را از صمیم قلبشان به من نشان می دادند.

گفتنی است فیلم این حمله به احمدی نژاد در مقابل مسجد الحسین نیز منتشر شده و ضارب نیز خود این موضوع را تایید کرده است.